Viru Poja arendajad esitasid kaebuse kohtusse

16. juuni 2006, 14:15

AS Uus Viru teatas, et esitas täna Tallinna halduskohtule kaebuse Tallinna linnaplaneerimise ameti tegevusetuse peale ning taotleb ehitusloa väljastamist.

AS Uus Viru on esitanud linnaplaneerimise ametile detailplaneeringuga kooskõlas oleva projekti ja ehitusloa taotluse, kuid seaduses ettenähtud aja jooksul amet ehitusluba ei väljastanud.

AS Uus Viru juhatuse liige Yrjö Vanhaneni sõnul on soov ettevõttele kuuluvale kinnistule 1999 aastal detailplaneeringuga kinnitatud hotell rajada igati loomulik ja õigustatud. 'Oleme muutnud hotelli projekti isegi väiksemaks ning järginud kõiki linna ettepanekuid selle projekti osas,' kinnitas Vanhanen pressiteates. Vanhanen lisas, et ettevõtte hinnangul viivitab Tallinna linnaplaneerimise amet ehitusloa väljastamisega ning tal ei ole alust ehitusloa väljastamisest keelduda.

'Oleme teinud kõik endast oleneva, et teha linnaga koostööd ja viia seitsme aasta pikkune töö lõpuni, paraku ei ole see vilja kandnud ning peame oma õiguste kaitseks pöörduma kohtu poole,' ütles Vanhanen, kelle hinnangul ei juhindu linn hetkel seadustest, vaid on eksitatud avalikkuses levitatud valearusaamadest, minnes otsusega venitamise teele. 'Mul on kahju, et avalikkuses kas teadlikult või ebateadlikult levitatakse arusaama nagu varjaks Viru Poeg Tammsaare pargi ja vanalinna, tegelikult ulatub hotell ainult kõnniteeni ja parki üldse ei tule,' peab Vanhanen kujundatud valearusaamu kahetsusväärseks. Vanhanen lisas, et hotellialune pind on umbes 20X20 meetrit ning sellise aluspinnaga võib leida eramaju igast Tallinna eramurajoonist. 'Ka kõik vaated vanalinnale on projekteeritud nii nagu linn ja muinsuskaitsjad nõudsid,' kinnitas Vanhanen.

AS Uus Viru esitas Tallinna linnaplaneerimise ametile taotluse ehitusloa saamiseks 26.05.2005. AS Uus Viru on koostanud ehitusprojekti vastavalt 06.05.1999 Tallinna linnavaolikogu poolt kinnitatud detailplaneeringule, mis näeb ette aadressile Viru väljak 4 17-korruselise uue juurdeehituse ehitamise Viru Hotelli lääneküljele. Käesolevaks hetkeks ei ole Tallinna linnaplaneerimise amet ehitusluba väljastanud, mistõttu esitas AS Uus Viru Tallinna halduskohtule kaebuse, millega taotleb halduskohtumenetluse seadustiku § 6 lg 2 p 2 alusel Tallinna linnaplaneerimise ametile esitatud ehitusloa taotluse alusel ehitusloa väljaandmist. AS Uus Viru on seisukohal, et linnaplaneerimise amet viivitab ehitusloa väljastamisega ning on ületanud selleks seadusega ettenähtud tähtaja. AS Uus Viru leiab samuti, et nii täiendavalt ebaõigesti määratud ekspertiisid kui detailplaneeringu kehtetuks tunnistamise kaalumise menetlus ei saa takistada ehitusloa väljastamist ega õigustada viivitamist ehitusloa väljastamisel.

AS Uus Viru on Pontos OY tütarettevõte. Pontos Grupp on rahvusvaheline kinnisvarainvesteerimisfirma, mis omab, arendab ja opereerib kesksetel asukohtadel hotelle, kaubanduskeskusi ja vaba aja komplekse Soomes, Baltikumis, Venemaal ja Portugalis.

Pontos Grupp on Eesti suurimaid välisinvestoreid, kes on alates 1994 aastast investeerinud eestisse üle 4 miljardi krooni. Pontos Grupi suuremad projektid on näiteks Viru hotell, Viru Keskus, hotell Radisson SAS Tallinnas, Kamppi keskus Helsinkis, Jõelähtme golfikeskus jt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing