LHV müüdavate portaalide kasumid kasvavad jõudsalt

Gert D. Hankewitz 19. juuni 2006, 00:00

Investeerimispanga Lõhmus, Haavel ja Viisemann (LHV) müüdava viie internetiportaali - kv.ee, osta.ee, hydra.ee, auto24.ee ja cvkeskus.ee - omanikfirmad Moonfish Media OÜ, Autoportaal OÜ ning CV Keskus OÜ tõid eelmisel aastal firmaomanikele kokku sisse 11,8 miljonit krooni. Kasum on jõuliselt kasvanud. 2004. aastal oli firmade kasum kokku pea poole väiksem, 6,4 miljonit krooni.

Kolme portaalifirma eelmise aasta käive oli 28,1 miljonit krooni. Hind, mida ostjatelt saada tahetakse, on 150 miljonit krooni.

"Kaks viimast kuud on käive olnud kaks korda suurem kui tavaliselt," tunnistas Kreetal viibiv Moonfish Media ning CV Keskuse üks omanikest Raivo Hein. Ta täpsustas, et kui eelmisel aastal võis kuukäive olla 80 000 krooni, siis nüüd on see 150 000-170 000 krooni ning tõusev trend jätkub. "Vahepeal olid ka avamishinnad, mil teenused olid tasuta, nüüd korrigeerisime hinnakirja," avaldas Hein kasumlikkuse tõusu põhjuse.

Auto24.ee lehekülge haldava firma Autoportaal üks omanikest Markus Milius tunnistas, et kõnealusel portaalil palju konkurente polegi. Seetõttu kasvas ka firma käive, mis tekib põhiliselt ostu-müügikuulutuste ning reklaami müügist, üle-eelmise aasta 3,2 miljonilt mullu 7 miljonile kroonile. Sellise kasuminumbriga on auto24.ee viie müüdava portaali seas esimesel kohal. Autokuulutusi sisaldava portaali teeb atraktiivseks suur külastajate arv. TNS Emori värskete andmete järgi külastab seda 137 573 inimest nädalas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing