Vase hind tõusis 3ndat päeva järjest

Peeter Teder 19. juuni 2006, 00:00

Vase hind tõusis kolmandat päeva järjest, sest turuosalised arvasid, et sel kuul toimunud hinnalangus on olnud liiga suur ja majanduskasv suurendab nõudlust selle metalli järele.

Vase hind on New Yorgis sel kuul langenud 11 protsenti ja vask on sellega ka enim odavnenud metall. Languse põhjuseks on keskpankade intressitõsted.

USA keskpanga esimees Ben Bernanke ütles 5. juunil, et USA keskpank jätkab inflatsiooniga võitlemist. Eelmise nädala neljapäeval ütles Bernanke aga, et USA majandus on piisavalt tugev, et kannatada välja tõusnud kütusehindu.

"See, mida Bernanke ütles, tõstis vasekauplejate tuju, sest viitas, et Fed ei taha majanduskasvu pidurdada," ütles Man Financiali tooraineanalüütik Edward Meir.

Vase septembrikuise tarnetähtajaga lepingute hind tõusis 2,9 protsenti ja nael metalli maksis New Yorgis 3,2215 dollarit. Nädala kokkuvõttes langes hind 1,4 protsenti ja 11. mail saavutatud rekordtasemest 4,04 dollarit nael on vase hind langenud viiendiku jagu. Päeva sees oli vase hind Londonis aga isegi 1,9 protsendiga plussis. Londoni Metallibörsil alanes kolmekuuse tarnetähtajaga vaselepingute hind 0,2 protsenti ja tonn vaske maksis 6980 dollarit.

Vase laovarud kahanesid neljapäeval 8,3 protsenti ja olid 7929 tonni. See oli suurim ühepäevase kukkumine pärast 3. aprillist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing