Nordea müüb osaluse International Moscow Bankis

20. juuni 2006, 16:23

Nordea müüb oma 23,42 protsendilise osaluse International Moscow Bankis (IMB), saades müügist tulu 395 mln USD.

Nordea kirjutas täna oma tütarettevõtte Nordea Bank Finland Plc kaudu alla lepingu Itaalia panga UniCredit omanduses oleva Bayerishe Hypo- und Vereinsbank AG-ga, mille kohaselt Nordea müüb oma 23,42 protsendilise osaluse International Moscow Bankis (IMB), mis vastab 26,44 protsendilisele hääleõigusele. Ühtlasi otsib Nordea aktiivselt võimalusi oma tegevuse laiendamiseks Vene pangandusturul.

Tehing peab muuhulgas saama regulatiivsete organite heakskiidu ja loodetakse lõpule viia 2006. aasta kolmandas kvartalis. Osaluse müügist saadav tulu Nordea jaoks on 395 mln USD, tähendades ligikaudu 200 mln eurost maksuvaba kasumit, mis realiseeritakse tehingu lõpuleviimisel. Nordea 2006. aasta esimese kuue kuu oodatav konsolideeritud kasum IMB-st on ligikaudu 25 mln eurot.

“Osalus IMB-s on seni olnud hea finantsinvesteering, tekitades Nordeale pidevalt kasvavat tulubaasi. Samas annab esmajärjekorras ikkagi finantsinvesteeringuna hoitava osaluse müük märkimisväärse kasumi, andes Nordeale ühtlasi vabaduse otsida Venemaal uusi ärivõimalusi,” ütles Tom Ruud, Nordea korporatiiv- ja institutsionaalpanganduse juht.

Nordea soovib laiendada oma tegevust kasvaval Vene turul täielikult Nordea kontrolli all oleva äriettevõtte rajamise teel, toetamaks oma korporatiivklientide äritegevust Venemaal ning haaramaks Vene korporatiiv- ja jaepangandusturu kasvuvõimalusi. Selle tulemusel kavatseb Nordea järgida Venemaal kasvustrateegiat, kas siis pangalitsentsi omandamise või väikese kuni keskmise suurusega Vene panga ostmise näol.

Üleminekuperioodi jooksul jätkavad Nordea Venemaal tegutsevad kliendid IMB teenuste kasutamist ning neile kehtivad kõik senised tingimused.
IMB

International Moscow Bank (IMB) loodi 1989. aastal ja on hetkel suuruselt 8. pank Venemaal. Peale Venemaa panganduskriisi 1998. aastal omandasid Nordea ning Saksa HypoVereinsBank pangas enamusosaluse. UniCredit on 52,88 protsendilise osalusega IMB põhiaktsionär. Internation Moscow Banki osanikud on veel BCEN-Eurobank ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing