PM: Võidupüha mereparaad maksab 3,2 miljonit

20. juuni 2006, 07:46

Esmakordselt võidupüha puhul toimuv mereparaad Saaremaal Küdema lahes nõuab Kaitseliidult korralduskuludeks 3,2 miljonit krooni.

Kaitseliidu peastaabi välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Tanel Rütmani sõnul kujuneb ajaloo esimese mereparaadi korraldamine tavapärasest maaparaadist küll oluliselt kallimaks, kuid kindlasti ei käi see üle 200 miljoni kroonise eelarvega Kaitseliidule üle jõu, kirjutab Postimees.

'Kui eelmisel aastal Kaitseliidu eelarvet koostati, siis polnud mereparaadi ideed veel välja käidud ja me rehkendasime maaparaadiga,' rääkis ta. 'Kuna üritus kujuneb nüüd eelarves ettenähtust kallimaks, katame rahalise vahe Kaitseliidu reservide arvel, mis on tekkinud aja jooksul peamiselt kinnisvaralt teenitud tulust.'

Toetusi-annetusi pole Kaitseliit paraadi korraldamiseks saanud ning lisakulusid, mis võiksid eelarve lõhki ajada, pole praegu ka ette näha. 'Paraadi kulud katab täielikult Kaitseliit, vaid kaitseväe juhataja vastuvõtu Meloodia pardal rahastab kaitsejõudude peastaap,' märkis Rütman.

Paraadi kõige suuremaks kuluartikliks kujuneb reisilaeva Meloodia rent laevandusfirmalt Tallink ligi kaheks ööpäevaks 1,5 miljoni krooni eest. Meloodiaga on kavas transportida reede hommikuks Saaremaale ligi 500 kutsutud külalist, nende seas riigi kõrgem poliitiline ja sõjaväeline juhtkond, välisriikide suursaadikud ja muud väliskülalised.

Neljapäeva õhtul korraldab kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts Tallinnas Meloodia pardal paraadikülalistele kahetunnise vastuvõtu, mille maksumuseks on arvestatud 93 200 krooni.

Tallink Grupi investorsuhete juhi Peter Roose sõnul ei teinud laevakompanii Kaitseliidule võidupüha puhul mingit kingitust ja küsis Saaremaale tšarterreisi korraldamise eest tavalist turuhinda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing