Telekomil hea dividenditootlus

Romet Kreek 21. juuni 2006, 00:00

Eesti Telekomi aktsia dividenditootlus on aktsia hiljutise hinnalanguse järel atraktiivseks muutnud. Eilse sulgemishinna alusel on aktsia dividenditootlus 8,1 protsenti. Eelduseks on, et Eesti Telekom maksab tuleval aastal selle aasta eest dividendiks üheksa krooni aktsia kohta.

Head dividenditootlust (üle kuue protsendi) pakuvad veel Norma ja Saku Õlletehase aktsia.

Norma dividenditootlus on viiekroonise dividendi juures 6,9 protsenti.

Saku Õlletehase dividenditootlus on kümnekroonise dividendi juures 6,5 protsenti. Hiljuti on Saku Õlletehas näidanud korralikku kasvu.

Dividenditootlus võib olla aktsiaostu põhjuseks, kuid dividende on loota alles tuleva aasta kevadsuvel. Riskiks on aktsiahindade languse võimalik jätkumine. Lisaks tuleks aktsiate ostmisel arvestada teenustasudega - maaklerteenuse ja konto haldustasuga, mis kahandavad dividenditootlust iga investori seisukohast lähtudes.

Eile oli börsil suviselt igav päev. Valitses kerge langusmeeleolu, rohelisi ehk tõusvaid aktsiaid pidi tikutulega taga otsima. Viimaseid võis kohata I-nimekirjas.

Tallinki aktsia hind langes 7,3 mln kroonise käibe juures 1,1 protsenti, 56,80 kroonini ehk 3,63 euroni. Aktsiaga tehti 45 tehingut.

Merko Ehituse käive oli 3,1 mln krooni, aktsia püsis 13 eurol ehk 203,41 kroonil.

Baltika aktsia (mille käive oli 2,1 mln krooni) hind langes 0,77 protsenti. Aktsia sulgemishinnaks tuli 12,90 eurot ehk 201,84 krooni.

Väikese käibe juures tõusid Saku Õlletehase ja Viisnurga aktsia.

Üleeile toimus Tallinna Farmaatsiatehase aktsionäride üldkoosolek, kuhu leidsid mahti minna vaid neli aktsionäri 508st. Suured aktsionärid olid koos.

Üldkoosolekul otsustati, et Farmaatsiatehas maksab eelmise aasta ligi miljonikroonise kahjumi eest nõukogule preemiat viie kuupalga ulatuses. Kui aktsionäre ei huvita, mis ettevõttes toimub, siis pole ka kedagi teist süüdistada peale iseenda passiivsuse. Vaikimine on nõusolek.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing