EPL: Pohlak küsib võlale ajapikendust

21. juuni 2006, 07:31

FC Flora paneb linnale ette külmutada 24,9 miljoni kroonine võlg neljaks aastaks.

Kuigi esmaspäeval kukkus tähtaeg maksegraafiku sõlmimiseks, võib heasoovlikkust ilmutav linn 2001. aastal jalgpalliklubile FC Flora üle kantud 24,9 miljoni krooni tagasisaamist veel pikaks ajaks ootama jääda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nimelt jõudis kahe nädala eest abilinnapea Jaanus Mutli lauale pöördumine, milles FC Flora juhatuse liige Aivar Pohlak teeb ettepaneku külmutada võlg veel vähemalt neljaks aastaks. Ajapikenduse andmine eeldab linnavalitsuse korraldust, et kollektiivpuhkus algab 3. juulil, siis võib otsustamine lükkuda sügisele.

Ettevõtlusameti osakonnajuhataja Vello Ervin leidis tarbijahinnaindeksi muutumisele viidates, et juba praegu on nelja aasta eest jalgpallistaadioni aktsiate ettemaksuna jalgpalliklubile tasutud 15 miljonit krooni ja 9,9 miljonit krooni investeeringutoetust, mis on sisuliselt protsendita laen.

Pohlak märgib kirjas, et kahe aasta eest sõlmitud kokkulepe võlg külmutada on andnud olulist tuge staadioni arendamisel ja ehituse esimene etapp on lõpetatud. 'Paraku vajab staadion ja ka staadioni territooriumil asuvad teised spordirajatised edasiarendamist,' kirjutab Pohlak.

Järgmises etapis on klubil kavas ehitada viies pealtvaatajate korrus, täismõõtmetega jalgpallihall ning veel üks treeningväljak. 'Sellega seoses soovime sõlmida linnaga analoogse kokkuleppe eelmisega, et külmutada kõnelused staadionisse linna poolt eraldatud raha edasise saatuse kohta veel vähemalt neljaks aastaks,' seisab kirjas.

Pöördumise lõpus teeb jalgpallistaadioniga seotud teemade kommenteerimisest keeldunud jalgpalliklubi juht ettepaneku 'alustada kõnelusi linna ja klubi koostöös täismõõtmetega jalgpallihalli ehitamiseks Lillekülla'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing