ETV kannab üle võidupüha mereparaadi Saaremaal

Annika Matson 21. juuni 2006, 14:57

Võidupühal, 23. juunil toimub Saaremaal Eesti riigi ajaloo esimene mereparaad, mis jõuab Eesti Televisiooni vahendusel vaatajateni kell 15.45.

Eesti laevadele lisaks on kohal ka sõjalaevad Inglismaalt, Prantsusmaalt, Taanist, Soomest ja mujalt.

Mereparaadi korralduskulud on 3,2 miljonit krooni. Võidupühal Saaremaal toimuv Eesti esimese mereparaadi korraldamine maksab kuus korda rohkem kui nn tavalise võidupüha paraadi korraldamine.

'Kaamerad paigutame nii kaldale kui ka paraadil osalevatele laevadele, lisaks filmime sündmuste käiku helikopterilt ja kaatrilt. See kõik peaks tagama televaatajatele eriti hea ülevaate paraadil toimuvast ja tooma esile üksikasjad, mida kohapeal nägema ei ulatukski,' mereparaadi pearežissöör Marek Miili.

Otseülekannet vürtsitatakse lühikeste videokildudega, mis räägivad osalevate laevade ajaloost, meeskondadest, kummalistest vahejuhtumistest, elust ja väljaõppest laevadel.

Elion edastab oma DigiTV klienditele kogu mereparaadi otseülekandena reedel alates kella 11st kuni paraadi lõpuni orienteeruvalt kell 13.50 eraldi kanalil nimega Elion. Koostöös Elioniga teeb ETV otseülekande ka internetti, lehele www.etv24.ee. Otseülekanne on Windows Media 9 formaadis ning selle vaatamine eeldab vastava tarkvara olemasolu arvutis (Windows Media Player).

Võidupüha mereparaadi kommentaator on Margus Saar, pearežissöör ja produtsent Marek Miil, teine režissöör Sulo Soo ning toimetaja Anu Välba.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing