Pärnu PM: Pärnu linn võõrandab osaluse Pärnu Sadama aktsiaseltsis

21. juuni 2006, 08:13

Pärnu linnavalitsus on mitu kuud valmistunud võõrandama oma 41,3protsendist osalust aktsiaseltsis Pärnu Sadam.

See tähendaks tehinguid, millega linn saab firmalt aktsiate eest mitu kinnistut, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu abilinnapea Raul Sarandi ütles eile, et vastavat eelnõu kavandatakse volikogu 29. juuni erakorralise istungi päevakorda. Selle ettevalmistamiseks on tõepoolest kulunud kuid, sest tegu on keeruliste lepingutega, tõdes abilinnapea.

Sarandi jutu järgi soovib linn tagasi saada kinnistud, mis kümmekonna aasta eest, kui aktsiaselts moodustati, mitterahalise sissemaksena aktsiakapitali läksid.

Esmalt on tegemist kinnistuga Lootsi 6/8, kus asub Pärnu jahtklubi hoone. Sellele seati Pärnu Sadama kasuks 50aastane hoonestusõigus, vastava lepingu soovib linn nüüd lõpetada.

Pärnu Sadama omandis on veel Vallikääru suudmega külgnev kinnistu Sadama 2, mida linn tahab samuti tagasi.

'Tahame linna avalikud õigused jõe vasakkaldal olulises osas taastada,' sõnas Sarandi. Nimelt on kavas rajada Vallikääru sild ja oluline on, et tegemist oleks avaliku maaga.

AS Pärnu Sadama üks omanikke Rein Kilk ütles, et initsiatiiv tuli linnalt. 'Mina ise initsiatiivi ei näidanud, aga ei töötanud ka vastu,' sõnas ta.

'Minu huvi on, et saaks sellest poliitikutega pusklemisest lahti,' selgitas ta. 'Alati enne valimisi hakatakse üksteist süüdistama ja siis on Pärnu Sadam kõigil ees.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing