Tallinki vastu nõude esitamiseks on majandusministeeriumil kulunud üle aasta

21. juuni 2006, 15:35

Majandusministeeriumil on kulunud juba üle aasta, et ette valmistada nõuet Tallinki vastu.

Nüüd juba enam kui aasta tagasi, läinud aasta juunis kirjutas Äripäev majandusminister Edgar Savisaare käskkirjast, millega tühistati veeteede ameti poolt Tallink Grupile ja temaga seotud ettevõtetele esitatud tuletorni- ja jäämurdetasude arveid ligi 30 miljoni krooni ulatuses. Jutt on 2003. ja 2004. aastal esitatud arvetest, mida Tallink keeldus maksmast, ehkki oli riigi poolt osutatud tuletorni- ja jäämurdeteenust kasutanud.
Kui Äripäev selle aasta veebruaris taas teema üles võttis, kinnitas ministeeriumi õigusosakonna juhataja Eva Vanamb, et nõuetest pole siiski loobutud ning et need on kohe-kohe kohtusse jõudmas.
Äripäeva tänasele järelepärimisele, kas see veebruaris öeldud 'kohe-kohe' on nüüd kätte jõudnud, saime majandusministeeriumi avalike suhete osakonna kaudu järmise vastuse:

'Hagi on valmis ja saadetakse ilmselt järgmisel nädalal kohtusse ära. Ministeeriumi õigusosakond loobus esialgsest kiirustamisest ja on võtnud endale rahulikult aega, et asi põhjalikult ette valmistada, sest tegemist on mitmel põhjusel üsna keeruka kohtuasjaga. Kuivõrd nõude aegumine algab alles 2007. aastast, siis ei ole olnud ka põhjust ülepeakaela kiirustada. Hagi sisuks ongi maksmata jäänud tuletorni- ja jäämurdetasude väljamõistmise nõue. Väga põhjalikult ei tahaks hagi sisu, selle aluseid ja põhistusi kirjeldada, kuna tegemist on siiski kohtuvaidlusega ning ei tahaks alustada vaidlust juba ajaleheveergudel, vaid ikka kohuistungil.

2006. aasta veebruaris oli hagi ettevalmistamine alles algusjärgus ning õigusosakond ei osanud siis veel täpselt ette näha, millal hagi esitamisvalmiks saab. Hagi ettevalmistamise käigus ilmnes vajadus mitmeid erinevaid asjaolusid põhjalikumalt analüüsida, mis nõudis oma aja.'


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing