Pindalatoetus viis PRIA kohtuteele

Villy Paimets 22. juuni 2006, 00:00

PRIA peadirektor Mati Kermas ütles, et valdavalt puudutavad need kohtuasjad 2005. aasta pindalatoetusi - PRIA-l ja taotlejatel on erinevad seisukohad toetusõigusliku pinna osas.

Selgituseks, euronõuded keelasid rannakarjamaade ja puisniitude omanikele toetust maksta, kui hektaril kasvab üle 50 puu. Aasta alguses küll keskkonnaminister leevendas neid tingimusi, kehtestades Lääne-, Pärnu-, Saare- ja Hiiumaale erikorra, kus toetuse saamiseks kõlbulikul maatükil ei tohi puude võrad varjutada rohkem kui pool maatüki pindalast.

"PRIA-l on tõesti pooleli mõned kohtuvaidlused pindalatoetuste taotlejatega," ütles Kermas, kes lisas, et vaidlustatud on siiski vaid murdosa kõigist taotlustest. "2005. aastal esitati PRIA-le ligi 20 000 pindalatoetuse taotlust ning kohtusse jõudis neist üle 20 ehk tegelikult 0,1% taotluste koguarvust."

Üks paljudest kohtu poole pöördunuist, FIE Aivo Rebane Järvamaalt ei soovinud teemat kommenteerida. "Mina ei ole sellist soovi avaldanud," ütles Rebane, kelle kaebus tuleb arutlusele septembris. "Ega siin muidugi midagi salajast ei ole, aga mul ei ole vajadust ajakirjanduse vahendusel seda lahata."

Ka Hiiumaa talunik Andrus Sepp ei taha rääkida: "Ma lihtsalt ei taha rääkida, tavaliselt teistest ei kirjutata, ainult minust, seekord ei taha mina ka rääkida," ütles Sepp. Sama kidakeelne on OÜ Kaleste esindaja Urmas Reimann Hiiumaalt. "Meil on küll üks kohtuvaidlus käimas, aga otsust veel pole ja seetõttu pole ka midagi kommenteerida," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing