Uus traadita telefon töötab ka Skype'i kõnetoruna

Enn Heinsoo 22. juuni 2006, 00:00

Uus Philipsi Skype'iga ühilduv juhtmevaba lauatelefon muudab interneti kaudu helistamise sarnaseks tavatelefoni kasutamisega.

Ligi 1250 krooni maksva Philipsi VOIP321 telefoniga saab helistada nii tavatelefoniliini pidi kui ka üle interneti Skype'i kontaktidele. Mõlemad võimalused töötavad nagu lubatud ja kõnetoru levi võimaldab ka ümber maja jalutades Skype'i kasutada.

Telefon töötab seni siiski vaid Windows XP või 2000 operatsioonisüsteemidega ning Maci ja Linuxi tuge tootja niipea ei luba.

Kõnetorul on Skype'i ikooniga klahv, millele vajutades leiab väikeselt ekraanilt oma kontaktide loetelu. Neist igaühe juures on kuvatud ka kontakti olek ehk kas ta on kuuldel, eemal või hõivatud. Kui pärast sobiva kontakti leidmist helistamisnuppu vajutada, on arvutiekraanil Skype'i aknast näha, kuidas kõne kontaktiga ühendatakse.

Kui toote karbi avasin, leidsin sealt ühe kandilise seadme, mis tuli arvutiga USB-juhtme abil ühendada ja kuhu läks ka tavatelefoni juhe. Seadmetega tutvudes silmasin esimest mõtlema panevat tõika - nimelt tuleb kuhugi ühendada kaks adapterit.

Kui teil on lauatelefon ja selle juhe ei tule arvuti ligidusse, siis selle Philipsi seadme puhul tuleb telefonikaabel vedada USBga paarimeetrise juhtme abil ühenduses oleva karbini. Samuti tuleb sellele seadmele korraldada toide. Minu koduarvuti laua all muutus olukord pärast kolme juhtme lisamist veelgi kirjumaks. Õnneks ei pea laadimisjaam arvuti vahetus läheduses olema ja juhtmepuntra talumine on väike hind võimaluse eest arvutist eemal Skype'i kasutada.

Algaja Skype'i-kasutajana tõmbasin netist ka tarkvara viimase versiooni 2.5, mis lubab saata SMSe ning ühildub Microsoft Outlookiga. SMSide saatmine, mis viimasel ajal aina tobedam tundus, muutus jälle piisavalt lihtsaks, et seda kasutada. Lisaks on aasta algusest saati Skype'iga võimalik veebikaamera pilti saata ja vastu võtta, kahjuks siiski mitte selle telefoniga.

Seadme füüsiline paigaldamine oli piisavalt lihtne ning ka tarkvara arvutisse saamine mõistlikkuse piires. Internetikõne helikvaliteet on hea ja vaevumärgatavaid katkestusi esines vaid siis, kui ma mõned netiühendust jõudsalt kasutavad rakendused käivitasin.

Sarnase tootena on Skype'i kodulehel müügil ka traadita telefon Cordless DUALphone, kuid selle hind on ligi 300 krooni võrra suurem.

Ka Linksysi CIT200 traadita Skype'i telefon meenutab Philipsi VOIP321-seadet, kuid ehkki see parem välja näeb, ei saa CIT200t tavatelefonina kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing