EPL: Lapsevanemad nõuavad Tallinnalt lubatud lapsehoiutoetuse maksmist

26. juuni 2006, 08:51

Rühm lapsevanemaid võitleb Tallinna linnavalitsusega, kes keeldub täitmast eelmise volikogu määrust ega maksa välja lapsehoiutoetust.

Õiguskantsleri hinnangul kuulub volikogu otsus täitmisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmise aasta oktoobris võttis volikogu vastu määruse, mille järgi pidi linnavalitsus alates käesoleva aasta jaanuarist hakkama soovijatele maksma ligi 2000kroonist lapsehoiutoetust. Siiani pole see toetus aga ühegi Tallinna lapsevanemani jõudnud.

Linnavalitsus põhjendas jaanuaris toetuse maksmata jätmist asjaoluga, et selle väljamaksmise kord töötatakse välja alles 1. aprilliks. Aprillis aga leiti, et toetust saab maksma hakata pärast sotsiaalhoolekande seaduse muudatuste jõustumist, mis sätestab, kes võib teenust pakkuda.

“See määrus on muudetud farsiks!” ütles lapsevanem ja Nublu lasteaia juhataja Raivo Ilmsalu. Tema sõnul ei peaks linnavalitsus pugema sääraste ettekäänete taha

Nublu lasteaias maksab koht umbes 4000 krooni kuus. Päevalehega vestelnud lapsevanemad ütlesid, et lapsi Nublusse pannes arvestasid nad volikogu määrusega lubatud 2000kroonise lapsehoiutoetusega.

Kevade hakul pöördusid lapsevanemad õiguskantsleri poole, kellelt saadud vastuse järgi reguleerib volikogu määrus lapsehoiutoetuse korda üksikasjalikult ning linnavalitsusel puuduvad volitused selle korra muutmiseks.

Abilinnapea Merike Martinson kinnitas aga endiselt, et riikliku seaduseta, mis paneks paika teenuse kriteeriumid, linn toetust maksta ei saa. “See on laste turvalisuse huvides,” põhjendas ta.

Erinevalt Tallinnast toetab näiteks Keila linnavalitsus alates 2005. a augustist Nublus käivaid Keila lapsi 2500 krooniga kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing