Euroopa börsid: turgudel ühinemislaine, metallitootjad säravad

26. juuni 2006, 13:36

Maailma suurim terasetootja Mittal tõstis Arcelor SA aktsiate eest pakutavat hinda üle 14%. Uudis on mõjunud positiivselt tervele sektorile.

Mittal tõstis oma pakkumist Arcelorile juba teist korda, pakkudes metallifirma eest 26,9 miljardit eurot. Arcelori juhatus on ülevõtmispakkumise üksmeelselt aktsepteerinud.

Ülevõtmise korral peab Arcelor peatama oma ühinemise Venemaa Severstaliga.

Arcelori aktsia pole uudisele täna reageerinud, kuna väärtpaberiga on kauplemine peatatud. Ülevõtja Mittal seevastu on taandunud 1,8%, tasemeni 24,86 euroni.

Mittali ja Arcelori ühinemise korral tekiks firma, mis kontrollib kümmet protsenti maailma terasetootmisest ja oleks oma järgmisest konkurendist üle kolme korra suurem.

Turgudel arvatakse, et suurfirmade liit võib tekitada sektoris ühinemislaine.
Seetõttu on Saksamaa suurima terasetootja Salzgitter aktsia täna kosunud 2,8%, Rootsi SSAB Svenskt Staal AB 4% ja Anglo 1,7%

Ülevõtmisi on turgudel teisigi. Maailma suuruselt kolmas vasetootja Phelps Dodge nõustus maksma Kanada niklitootjate Inco ja Falconbridge eest sularahast ja aktsiates 56 miljardit dollarit.

Itaalia suurim kindlustusselts Assicurazioni Generali pakub Toro Assicurazioni eest 3,9 miljardit eurot. Generali ostab 56% kindlustusseltsist De Agostinilt 21,20 euro eest aktsia kohta, pakkudes reedese sulgemishinnaga võrreldes 27% preemiat.

Lisaks sahistatakse turul, et Permira Advisers võib teha pärast AHG Venice pakkumise omalt poolt hotellketile De Vere Group veelgi kõrgema pakkumise.

Euroopa turgudel tervikuna on kauplemine täna aga suunatu. Peamise probleemina nähakse USA keskpanka, mis sel nädalal tõstab suure tõenäosusega baasintressimäära 5 protsendilt 5,25 protsendini. Investorid kardavad, et kõrgemad intressid kahandavad majanduskasvu ja ettevõtete kasumeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing