Kopli liinidele hakatakse augustis arendajat otsima

26. juuni 2006, 14:06

Hoonestusõiguse konkurss Kopli liinidele kuulutatakse välja augustis, kui volikogu on maa-ala rekonstrueerimise eelnõu kinnitanud.

Kopli poolsaare lõpus asuva 22,9 ha suuruse maa-ala hoonestusõiguse ehitusmaht on 70 000 ruutmeetrit, millest 20 000 ruutmeetrit on säilitatavaid maju, mis tuleb taastada. Hoonestusõigus antakse 99 aastaks. Linna soov on Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul saada piirkond korda ja linnale võimalikult parem pakkumine ehk siis võimalikult rohkem raha hoonestusõiguse eest. Kui palju loodab linna maa-ala eest saada ei soovinud Aasa tänasel pressikonverentsil öelda.

Küll aga ei hakka Liinide elanikele elamispindu otsima. Enampakkumise võitja mureks jääb 207 perele uus elamine leida või siis kompensatsiooni maksta. Praegu on Liinide elanikel üürilepingud Põhja- Tallinna Valitsusega.

„Juhul, kui arendaja ei leia elanikega kokkulepet ja mõni leibkond ei soostu pakutavate tingimustega lahkuma, siis lepingut arendajaga ei sõlmita,” selgitas Aas. Esialgsete plaanide kohaselt peab elanike probleem olema lahendatud 31. oktoobriks 2007.

Aasa sõnul pole võimatu, et väike ehitusmaht ja elanike probleem peletab huvilised eemale. Juhul, kui konkurss läbi kukub, hakatakse Aasa sõnul hakatakse kaaluma muid variante, kuidas arendajatele piirkonda atraktiivseks teha.

Kopli liinide detailplaneeringu eskiislahendus on tehtud kaheksa aastat tagasi Soome arhitektide poolt 'Europan 5' konkursile ja on praegu aluseks muutustele.
Eskiislahenduse kohaselt lükatakse barakid kokku, miljööväärtuslikud kivitrepikodadega majad saavad aga uue elu vana fassaadi taga.

4. ja 5. liini majade asemele ja otse mere äärde tulevad moodsad ühe- kuni kolmekorruselised majad. Viiekorruselised uuselamud jääksid merest kaugemale, kõrgematele liinidele. Kõrgemate majade katuseterrassidelt peaks avanema vaade merele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing