PM: Firma küsib prügiveo eest 5000 krooni

26. juuni 2006, 08:29

Aasta algul Keila linnas prügiveomonopoliks saanud Ragn-Sells jahmatas klienti, kui küsis suure konteineri tühjendamise eest mitu tuhat krooni.

Keila vanaproua Anu Jõekallas ehmatas, kui kuulis, et vana majakraami äravedamiseks suure prügikonteineri tellimine läheb talle maksma vähemalt 5000 krooni, kirjutab Postimees.

Et selle aasta algusest on Keila ametlik prügivedaja Ragn-Sells, kellega ka temal leping, valis Jõekallas firma numbri. Firma esindaja arvas, et vähemalt 5000 krooniga tuleb suure prügikonteineri puhul arvestada.
Firma pakub vanakraami äraveoks aga ka odavamat teenust kui suure prahikonteineri tellimine.

Ragn-Sellsi ärijuhi Agu Remmelga sõnul on suurte konteinerite rent n-ö vabaturuteenus. Kuigi Keila elanikud on olmejäätmeveol sundkorras nende kliendid, võivad nad suuremõõtmelise prügi veo tellida kellelt tahes, sest Keila linnavalitsus ei lisanud seda teenust prügiveokonkursi tingimustesse.

«Transport lisab teenusele hinda, sest seaduslikud jäätmekäitluskohad asuvad Tallinnas,» selgita Remmelg.

Remmelgi sõnul pingutavad prügifirmad omavalitsuste jäätmeveo konkursside võitmiseks kõvasti püksirihma. Konkurss annab nimelt omavalitsuses monopoliõiguse prügifirmale, aga selle saamiseks tuleb konkurentidest odavamat hinda pakkuda.

Samas tõrjus Remmelg väidet, nagu tõstaksid jäätmevedajad oma klientidele muude teenuste hindu, et sealt kaotatud kasum tagasi teenida. «Me oleme vabaturul ega saa seda teha,» kinnitas ta.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juht Peeter Eek hindas, et jäätmeveokonkursid on hindu pigem alla surunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing