Rautakesko investeerib 150 mln uude kauplusesse Tondil

Liis Kängsepp 26. juuni 2006, 12:00

Rautakesko investeerib Tallinnas Tondile kerkivasse Eesti suurimasse ehitusmaterjalide kauplusesse 150 mln kr.

Rautakesko AS asetab täna nurgakivi oma kolmandale K-rautakesko kauplusele Tallinnas. Senistest suurim ehitus- ja sisustusmaterjalide kauplus Eestis avab klientidele uksed järgmise aasta kevadel, teatas ettevõte.

Kaupluse sisemise müügipinna suuruseks jääb ligi 7100 m2, kaupluse väliala suuruseks kujuneb koos varjualustega üle 5000 m2. Ülejäänud pinna võtavad enda alla kontoriruumid, parklad, sissesõiduteed jms.

Uus avar kauplus võimaldab Rautakesko tegevdirektori Raul Kadaru sõnul suurendada tootesortimenti, pakkuda loogilisemat väljapanekut ning anda rohkelt inspiratsiooni pakkuvaid ideid. 'Eelkõige plaanime suurendada siseviimistlustoodete ja kodukaupade valikut,' tutvustas Kadaru. 'Plaanis on hakata tegelema ka näiteks köögimööbli ja kodutekstiilidega.'

Täna nurgakivi saava kaupluse ehituse peatöövõtjaks on OÜ Kaamos Ehitus. Valmiv kauplus annab tööd ligikaudu 100 inimesele, ligipääs sellele saab olema nii Tammsaare teelt kui Tuisu tänavalt.

K-rautakesko kaubamärgi all tegutsev AS Rautakesko on Soome kaubandus- ja logistikakontserni Kesko ehitusmaterjalide müügiga tegeleva haru Rautakesko Oy tütarfirma. Rautakesko kontsern on suuruselt viies ehitus- ja sisustusmaterjalide müüja Euroopas.

Hetkel tegutseb Rautakesko üle Eesti nelja kauplusega - kaks Tallinnas, üks Tartus ja üks Pärnus. Ettevõte annab enam kui 300 inimesele. Erinevate kaubamärkide all (Ehitusmaailm, K-rauta, K-rautakesko) tegutsedes täitus Rautakeskol tänavu Eesti turul 15 aastat.

Mullu teenis Rautakesko 935,8 miljoni kroonise käibe juures 30,9 miljonit krooni ärikasumit. Käesolev aasta on ettevõttele alanud edukalt - hoolimata hilja saabunud kevadest ulatus esimese kvartali kogukäive 234 miljoni Eesti kroonini, mis on 30% parem tulemus kui samal ajal 2005. aastal. Tänavu mais kujunes ettevõtte kogukäibeks 116 miljonit krooni, mis on aegade suurim kuukäive ja 32% rohkem kui mullu samal ajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing