USA börsidel kaheksa kuu pikim langustsükkel, naftasektoris soodsad tuuled

26. juuni 2006, 10:55

USA turgu laiahaardeliselt jälgiv Standard Poor`s 500 indeks on langenud kolm nädalat järjest. Viimati kestis selline langustsükkel möödunud aasta oktoobris.

Iseenesest polnud indeksi nädalane langusnumber kuigi suur, ulatudes 0,6 protsendini.

Kõige kehvemalt käis lõppenud nädala reedel käsi pangandussektoril, mis kaotas päevaga keskmiselt 0,6%. Wells Fargo kaotas ligi poolteist protsenti ja Citigroup ligi protsendi.

Investorid müüsid pangandussektori väärtpabereid suurenevate laenukulude hirmus.
Sel nädalal toimuvalt USA keskpanga koosolekult oodatakse baasintressimäärade tõstmist 5 protsendilt 5,25 protsendini. Keskpank võib intressimäära tõsta veel ka augustis.

Investeerimispank langetas Comercia reitingu „müü” peale, öeldes et panga tulud on tõusvate laenukulude tõttu kõige enam haavatavad. Comercia aktsia taandus reedel 4%.

Väga hea päev oli reedel seevastu naftasektoris, kuna Anadarko Petroleum otsustas üle võtta Kerr-McGee ja Western Gas Resources`i, pakkudes mõlema väikeaktsionäridele korralikku preemiat.

Kerr-McGee aktsia hüppas 36% ja Western Gas Resources 46%.
Ülevõtja Anadarko kaotas aga ise seevastu 7,2%.

Lisaks tegi Energy Partners pakkumise Stone Energy`le.

Ülevõtmine tekitas elevust kogu naftasektoris, kuna hakati spekuleerima, et turul võib konsolideerumine jätkuda ja uusi ülevõtmispakkumisi tulla.
Sektorit toetas ka nafta hind, mis tõusis New Yorgis 70,87 dollarini barrelist ehk kolm protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing