Warren Buffett annab 85% oma varast Gatesi heategevusorganisatsioonile

26. juuni 2006, 08:52

Legendaarne investor Warren Buffett annab 85% oma varandusest Bill ja Melinda Gatesi heategevusorganisatsioonile, teatab ajakiri Fortune.

Ajakirja sõnul hakkab Buffett, kelle varanduse suurus on umbes 44 miljardit dollarit, oma investeerimisfirma Berkshire Hathaway aktsiaid viiele heategevusorganisatsioonile üle andma juba juulis. Viis kuuendikku sellest läheb maailma suurimale heategevusorganisatsioonile, milleks on Bill ja Melinda Gatesi poolt juhitud Bill Melinda Gates Foundation. Fondi varade suurus on umbes 30 miljardit dollarit (375 miljardit krooni).

Bill Gates ja Warren Buffett on sõbrad alates 1991. aastast. Ülejäänud neli heategevusorganisatsiooni, millele Berkshire aktsiaid hakatakse üle kandma, on seotud Buffetti lähikondlastega.

Warren Buffett, kes on Bill Gatesi järel rikkuselt teine inimene maailmas, on juba aastakümneid kinnitanud, et ta pärandab oma varanduse heategevusorganisatsioonidele, kuid seni arvati, et see juhtub pärast tema surma. Paistab, et nüüdseks on 75aastane legendaarne investor oma ajakava muutnud, kirjutab Fortune oma veebiväljaandes.

Bill ja Melinda Gatesi heategevusorganisatsiooni tegevus on suunatud tervishoiule, peamiselt AIDSi ja tuberkuloosi vastu võitlemisele ning USA raamatukogude ning koolide arendamisele. Kümmekond päeva tagasi teatas maailma rikkaim inimene, tarkvaragigandi Microsoft asutaja ja suuromanik Bill Gates, et loobub alates 2008. aastast ettevõtte aktiivsest juhtimisest ning pühendub täielikult heategevusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing