Börsiülevaade: Tallink teist päeva järjest uuel madaltasemel

27. juuni 2006, 14:47

Tallinki aktsia lõpetas täna juba teist päeva järjest börsiajaloo madalaimal tasemel. Päeva sulgemishinnaks jäi 3,43 eurot (53,67 krooni) ja miinuseks 2%.

Tallinki aktsia on langenud väga madalate käivete juures, mis näitab, et suuremaid investorid on ostupoolelt täielikult kadunud. Täna ulatus väärtpaberi käive 3,8 miljoni kroonini. Eile piisas 1,4 miljoni kroonisest käibest, et tekitada 2,8 protsendiline langus.

Viimase pooleteist kuu jooksul, mil arenevatelt turgudelt on kiirenenud raha väljavõtt, on Tallinki aktsia taandunud tervenisti ligi 24% ning laevanduskontserni turuväärtus kukkunud 9,7 miljardilt 7,3 miljardi kroonini.
Niivõrd suureks languseks piisas vaid paarisaja miljoni krooni suurusest käibest.

Lisaks üleüldisele kehvale käekäigule arenenud riikide aktsiaturgudel võib väärtpaberi languse taha kirjutada riskantseks peetava Silja Line"i ostu. Kui turgudel valitseks turgudel eufooria, võiks investorid suure tõenäosusega Tallinki haarde laienemisest ehk hoopis rõõmu tunda.

Kauplemine oli täna suviselt passiivne ka ülejäänud börsiaktsiate osas.
Märkimist väärib ehk vaid Harju Elekter, mis tõusis ligi miljonikroonise käibe najal 2,6 protsenti, 3,59 euroni (56,17 kroonini).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing