East Capital ostis üle kümnendiku Vene pangast

Annika Matson 27. juuni 2006, 11:28

Rootsi varahaldusfirma East Capital ostis 11 protsenti Vene pangast Locko Bank, teatas East Capital eelmisel nädalal.

Tehingu hinda osapooled ei avalikustanud.
Hetkel oodatakse veel Vene Keskpanga heakskiitu tehingu osas. Panga aktsiad ei ole noteeritud börsil.

Locko panga juhtkond loodab, et East Capital toetab panka seatud arenguplaanide täitmise osas ning tõstab panga atraktiivsust investorite silmis.

East Capital on Vene panga teine rahvusvaheline investor. Selle aasta alguses ostis 15 protsenti pangast International Financial Corporation (IFC).

Locko Bank on Venemaal tegutsenud 12 aastat. Pank pakub peamiselt laenu väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ja pangandusteenuseid nii ettevõtetele kui ka eraklientidele.

East Capital soetas 11-protsendilise osaluse Locko pangas oma fondi nimega East Capital Financial Institutions Fund, mille maht on 350 miljonit eurot (5,5 mld kr). Nimetatud fond investeerib Ida-Euroopas finantssektori aktsiatesse.

IFC ostis oma osaluse tänavu aprilli keskel ja samuti ei avalikustanud tehigu hinda. Firma kodulehelt selgub, et majandusaastal juuli 2004 kuni juuni 2005 investeeris IFC Venemaale 832 miljonit dollarit.

Hetkel on IFC investeerimisportfelli väärtus Venemaal 1,8 miljardit dollarit ning Venemaa on portfellis riikidest suurima osakaaluga.

Investeeringud on tehtud sektoritesse nagu pangandus, liising, majapidamiste finantseerimine, infrastruktuur, kaevandus, põllumajandus, puidu- ja paberitööstus, ehitusmaterjalid, nafta ja gaas, telekommunikatsioon, IT, jaekaubandus ja tervishoid.
International Finance Corporation on Maailmapanga Grupi erakapitalil põhinev üksus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing