Enimex kaotas Riigikohtus

27. juuni 2006, 14:11

Riigikohus tühistas Enimexi õiguse reisijateveoks AN-72-100 tüüpi lennukitega, teatas riigikohtu pressiteenistus.

'Arvestada tuleb, et reisijate veoks sellist tüüpi õhusõiduki kasutamisel, mille puhul ei ole pädev asutus tuvastanud lennuki sobivust reisijate veoks, võib tekkida reaalne ja tõsine oht reisijate elule ja tervisele. Taolise ohu avastamisel tuleb viivitamatult lõpetada õhusõidukite kasutamine tüübisertifikaadis nimetamata liiki lennutegevuseks kuni vaidluse lahendamiseni, kas reisijate vedu sellist tüüpi lennukiga on lubatud või mitte,' seisis riigikohtu määruses.

2003. aastal väljastas lennuamet ASile Enimex lennuettevõtja sertifikaadi, mille kohaselt oli ettevõttel õigus vedada lennukitega AN-72-100 reisijaid ning korraldada vältimatut meditsiinilist kiirabi, ent tühistas need õigused käskkirjaga 2006. aasta märtsis. Nimelt oli lennuamet auditi käigus avastanud vajaliku tüübisertifikaadi puudumise.

Enimex esitas Tallinna halduskohtusse kaebuse, milles palus lennuameti käskkiri tühistada ning esialgse õiguskaitse korras kuni kohtuotsuse jõustumiseni käskkirja kehtivus peatada. Enimex leidis, et käskkiri, millega muudeti lennuettevõtja sertifikaati, piirab oluliselt tema ettevõtlusvabadust, tekitab suure majandusliku kahju ning sellel on ettevõtte jaoks pöördumatud tagajärjed, kuna ta ei saa täita juba sõlmitud lepinguid ega arendada planeeritud moel oma ettevõtlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing