Majandusministeerium: BRS on valinud konfrontatsiooni tee

27. juuni 2006, 14:34

Täna saabus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumisse (MKM) Baltic Rail Service"i (BRS) vastus, mis oli MKMile suureks üllatuseks.

BRS ei tunnistata ühtegi rikkumist ning väidetakse, et lepingu täitmine BRSi ja Eesti Raudtee poolt oleks Eesti Raudteele kahjulik, teatas MKM. Samuti märgitakse Edward A. Burkhardt"i allkirjaga kirjas, et Eesti Vabariik, nõudes BRSilt erastamislepingu täitmist, käitub pahauskselt.

Saabunud vastus on MKMile üllatav, sest lepingud peaksid olema täitmiseks mitte ainult Eesti Vabariigis, vaid ka kõikjal mujal maailmas. Riik ei saa lugeda investeerimiskohustuse täitmiseks BRSi tehtud koolituskulusid koos hotellimajutusega, kulutusi sõiduautodele ega ka ulatuslikke kulutusi vagunitesse, mida erastamisleping ette ei näe.

BRS väitis oma kirjas, et ükski riigi poolt BRSile etteheidetud rikkumine ei ole oluline rikkumine. MKMi seisukoht on aga, et raudteeinfrastruktuuri osas 300 miljoni krooni ulatuses investeerimiskohustuse eiramine on siiski oluline rikkumine.

Muuhulgas ei täitnud BRS lepingus kokkulepitud investeerimiskohustust raudteeinfrastruktuuri ega taganud Phare programmi raames 3,8 miljoni euro eest Eesti Raudteele paigaldatud rööbaste maksumuse võrra Eesti riigi kasuks aktsiakapitali suurendamist, on kirjas MKM pressiteates.

Käesoleva aasta 26. aprillil saatsid MKM ning Rahandusministeerium vastavalt valitsuse otsusele BRSile AS Eesti Raudtee enamusaktsiate erastamislepingu ülesütlemise hoiatuse, kuna BRS on rikkunud mitmeid lepingupunkte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing