PM: Kohtutäitur asub lennusadamat vabastama

27. juuni 2006, 08:38

Kohtutäitur Arvi Pink andis lennusadamas ebaseaduslikult tegutsenud firmadele 1. augustini aega oma maine vara kokku korjata ning krunt ja hooned vabastada.

Justiitsminister Rein Lang ütles Postimehele, et rohkem kui kuu peaks olema piisav aeg, et lennusadamas ebaseaduslikult tegutsenud firmad jõuaksid oma vara minema vedada ning hooned ja maa ministeeriumile üle anda.

«Ja kui nad ei jõua või ei taha seda teha, eks siis aitame neid,» tõdes minister.

Kui sadama omavoliliselt hõivanud AS Verest ja OÜ Agrin Partion krunti ning hooneid 1. augustiks justiitsministeeriumile üle ei anna, on kohtutäituril õigus kaasata nende väljaajamiseks politsei.

Riigil on õigus nõuda sadama vabastamist, sest 7. juunil ei võtnud riigikohus menetlusse lennusadamas ebaseaduslikult tegutsenud firmade kassatsioonkaebusi. Sellega jõustus ringkonnakohtu 1. märtsi otsus, millega kohus mõistis lennusadama maa ja ehitised riigile välja.

Langi sõnul on väljatõstetavaid firmasid esindavad ärimehed mõista andnud, et ka neil on rahalisi nõudeid, mille rahuldamisest nad on huvitatud. Võimalikud lahendused nõuetele selguvad aga alles pärast uut kohtutee jalge alla võtmist. Kõik see aga ei takista kuidagi lennusadama vabastamist.

Justiitsministeerium on juba praegu pöördunud Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi poole, et hakata otsima vabaneva lennusadama krundile uut rakendust. Lang on varem välja öelnud, et tulevikus võiks sinna kerkida uhke kohtupalee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing