PM: Taani hakkab naabritelt tippspetsialiste püüdma

27. juuni 2006, 08:24

Taani valitsus paneb mängu 21 miljardit Eesti krooni meelitamaks riiki näiteks teadlasi, arste, tarkvaraarendajaid jt spetsialiste.

Tegemist on Taani mammutkampaaniaga, mille sundis käivitama haritud tööjõu puudus riigis. Kuna 5,3 miljoni elanikuga Taani tööpuudus on viimaste aastate madalaim, siis hakkavadki taanlased töökäsi otsima lähinaabrite juurest: Eestist, Rootsist, Saksamaalt, Poolast, Lätist ja Leedust.

Taani Uuringute ja Innovatsiooni Agentuuri osakonnajuhataja Karin Kj¿r Madsen ütles Postimehele, et Taani valitsus otsustas eelkõige investeerida teadusesse ja innovatsiooni.
Asjast huvitatute jaoks loodi internetiportaal www.workindenmark.dk, kuhu tööandjad saavad pakkumisi esitada.

Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems ütles, et taanlaste projekt ei üllata, sest nende tööjõupuudus on olnud päevakorras juba mõnda aega. «Taani on ka varem teatanud, et neil on IT sektorisse vaja umbes 3000 töötajat,» osutas ta.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktori Erki Peegli sõnul peaks Eesti looma teadlastele võimalusi, et nad ei kiirustaks siit lahkumisega. EAS on tänavu toetanud teadus- ja arendusasutusi ligi 230 miljoni krooniga.

Eesti suuremate tarkvaraarendusettevõtete esindajad leidsid, et suurt ajude äravoolu taanlaste kampaania kaasa ei too.

Tasuta erialast täiendkoolitust pakkuva firma Playtech Estonia kommunikatsioonijuht Martin Leiger ütles, et see kõik on meie endi kätes. «Kui jätame oma töötajad hooletusse ja ei muretse nende heaolu ning arengu pärast, siis on loomulik, et hea spetsialist läheb uusi väljakutseid otsima,» märkis ta.

Webmedia Grupi juhatuse esimehe Priit Alamäe sõnul on igas riigis puudus tipptasemel analüütikutest, kuid Eestis makstav palk ning elukeskkond ei aja meie inimesi küll välismaale õnne otsima. «Palk pole kõrgtasemel spetsialisti lahkumiseks piisav argument. Eestis saadava palga eest võib tippspetsialist suhteliselt paremini ära elada kui näiteks Taanis,» osutas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing