Virumaa Teataja: VP Marketi paberid jätsid soovida

27. juuni 2006, 08:40

Rakvere linnavalitsus ei soostunud algatama detailplaneeringut, mille alusel oleks OÜ VP Market saanud Tallinna tänava äärde ehitada Maxima X kaupluse.

Rakvere linnavalitsus ei algatanud Tallinna 9, Tallinna 9a ja Tallinna 11 kruntide detailplaneeringut, sest OÜ VP Market poolt esitatud dokumendid olid ebaülevaatlikud ja need polnud nõuetekohaselt vormistatud, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere linnapea Andres Jaadla ütles, et nägi vaid mingile paberilehele pliiatsiga visandatud skeemi, mis ei andnud vastuseid küsimustele, kus kavandatavad hooned asuvad, millised nad välja näevad, kuidas paiknevad, kuidas on lahendatud parkimine.

OÜ VP Market avalike suhete juht Erkki Erilaid arvas, et detailplaneeringu algatamine on läbirääkimiste protsess ja küllap leitakse peagi mõlemaid pooli rahuldav lahendus.

“Aega läbirääkimisteks on, sest praeguste kavade kohaselt peaks Maxima X kauplus uksed lahti tegema 2007. aasta lõpuks,” tähendas Erilaid.

Maja väljanägemisest on aga Erilaiu arvates veel vara rääkida, sest tema sõnul antakse projekteerimistingimused alles detailplaneeringu algatamisega.

Lisaks leedulastele kuuluvale VP Marketile plaanib Tallinna tänava ääres toidupoe avada ka Saksa firma Lidl, kes on praegu ametis uue kaupluse projekteerimisega.

Oleg Gross arvas konkurentsi tihenemisest Rakvere toidukaupade turul, et tegemist on osaga Eesti riigi üliliberaalsest majanduspoliitikast.

“Oma firmale ma otsest ohtu ei näe, sest me ei tegutse ainuüksi Rakveres, vaid mitmel pool mujalgi, kuid välisfirmade jõuline sissetung võib panna põntsu eestimaisele toidule,” kartis Gross, kelle sõnul on Lidli ja VP Marketi kauplustes põhirõhk välismaisel toidul ja Lidl pakub ainult pakendatud toiduaineid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing