Mitme teenuse riigilõiv võib väheneda

Liis Rohtmets 28. juuni 2006, 00:00

Arutlusel olev riigilõivu seaduse eelnõu nende lõivude vähendamist ette ei näe, siiski pole ette näha ka hinnatõusu, ütles justiitsministeeriumi avalike suhete talituse juhataja Ivi Papstel.

"Praegu otsitakse justiitsministeeriumis võimalusi, kas, ja kui, siis kuidas, oleks võimalik lõive vähendada," lisas Papstel.

Millal hinnalangus aset leiab, on Papsteli sõnul veel vara öelda, sest tööga tehti alles algust.

Arutlusel olev riigilõivude reformikava jätab lisaks kinnistusraamatu- ja äriregistri toimingutele samaks ka autoregistrikeskuse teenuste hinnad.

ARKi töö reorganiseerimine ning uued IT-lahendused on toonud kaasa kulude kokkuhoiu, lisaks kompenseerib tekkivaid kulutusi ka suurem toimingute arv. Seoses sellega puudub otsene vajadus riigilõivu suurendamiseks, ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalituse peaspetsialist Eero Aarniste e-kirjas.

ARKis võetavad riigilõivud on kulupõhised ning katavad summaarselt toimingutele tehtavad kulutused.

Juhiloa eest tuleb tasuda riigilõivu 380 krooni, teooria- ja sõidueksami eest kokku 760 krooni. Sõiduki registreerimise riigilõiv ARKis on 1000 krooni.

Äriregistri kande tegemine läheb füüsilisest isikust ettevõtjale, täisühingule või usaldusühingule maksma 500 krooni, tulundusühistu ja välismaa äriühingu filiaali äriregistrisse kandmise riigilõiv on 3000 krooni.

Kui riigilõivu seaduse eelnõu seaduseks saab, tuleb varasemast rohkem raha välja käia passi ja viisa eest, kallimaks muutub ka abiellumine ja abielu lahutamine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing