TSM Arendus nõuab Andres Sõnajalalt üle 4 mln krooni

Kaarel Kuusk 28. juuni 2006, 00:00

Endine TV1 üks kaasomanikke Andres Sõnajalg teemat kommenteerima ei soostunud. "Selle teemaga tegeleb advokaadibüroo," lausus ta. Kohtus esindas Sõnajalga vandeadvokaat Merle Veeroos Luiga Mody Hääl Boreniuse advokaadibüroost. Paraku ei õnnestunud ka Veeroosilt kommentaare saada.

Ka Einar Vettus ei soovinud teemat kommenteerida, sest on enda sõnul tõsiselt haige. Vettust esindab kohtus Lextal.

Lextali vandeadvokaat Urmas Ustav kordas oma kliendi juttu, öeldes, et midagi sisulist ta kommenteerida ei saa. Kohtus Vettust esindanud Alar Urm teatas lakooniliselt: "Minu töö on kohtus vaielda, mitte klienti ajakirjanduses esindada."

17. jaanuaril 2005 omandas TSM Arendus SEB Ühispangalt võlanõuded Andres Sõnajala vastu, mis on nüüdseks koos viiviste ja intressidega kasvanud üle 4 miljoni krooni suuruseks.

Mis on nõude taga täpsemalt, ei õnnestunud teada saada ei kohtunik Maie Seppolt ega ka võlanõuded TSMile loovutanud SEB Ühispangalt. Ühispanga sisekommunikatsiooni juhi Kai-Riin Meri sõnutsi ei kommenteeri nad seda võlanõuet, kuna pank on kõne all oleva võlanõude loovutanud.

Sõnajalale pole see kaugeltki esimene äriline põrumine. Alles selle aasta märtsis mõistis Tallinna linnakohus talle kuulnud ASilt Ämälärd (endine AS Sõnajalg) välja ligikaudu 13 miljonit krooni.

Andres ja Oleg Sõnajalg olid osalised ka nüüdseks juba aastaid hingusel olevas TV1s.

Einar Vettus on äritegevuses Sõnajalgadest edukam olnud. Äripäev kirjutas sel kevadel, kuidas tandem Vettus ja vandeadvokaat Toomas Luhaäär vahetasid majanduskeeluga maa Lõuna-Eestis ärimaa vastu Tallinnas. Lisaks on TSM arendanud mitmeid korterelamuid Tallinnas ja Muuga söeterminali.

Kohus teeb juhtumis otsuse 25. augustiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing