EBS ja Suprema alustavad professionaalsete investeerimisjuhtide koolitamist

Gert D. Hankewitz 28. juuni 2006, 14:45

Täna sõlmisid EBS ja investeerimispank Suprema koostöömemorandumi, millega pannakse alus professionaalsete investeerimispankurite hariduse andmisele Eestis.

Eriprogramm Suprema Academy lõppeb parimatele õppuritele finantsmaailma tunnustatuima CFA*-eksamiga. See tunnistus on investeerimispankuri kvaliteedimärk, mis kinnitab tulevastele tööandjatele, et tegemist on kõrgelt haritud ja eetilise spetsialistiga. Suprema Academy edukalt lõpetanud on konkurentsivõimelised kõigis maailma finantsasutustes.

„Just eetikale on tänapäeva Eesti finantsmaailmas vaja enam tähelepanu pöörata, sest paraku seni seostub meie riigis investeerimise mõiste tihtilugu spekuleerimisega,“ sõnas Suprema juhatuse esimees Peeter Saks.

Suprema Academy"sse on oodatud tugevaima potentsiaaliga finantsõpingutele spetsialiseeruvad EBS"i tudengid, kes õpivad süvendatud finants- ja investeerimiseriala õppekava alusel, võimalusel osalevad vahetusprojektides Academy partnerõppeasutustes Lätis ja Leedus, praktiseerivad Suprema esindustes ja partnerettevõtetes väljaspool Eestit.

Süvendatud finants- ja investeerimisala õppeainete õppemaksu katab Suprema Academy stipendium.

Suprema Academy tudengid saavad ettevalmistuse läbimaks Chartered Financial Analyst (finantsspetsialistide nn. kvaliteedimärk üle maailma) esimese taseme eksam. Parimate lõpetajate eksamil osalemist finantseerib Suprema Academy, samuti võimaldab asuda tööle oma grupi rahvusvahelistes ettevõtetes või konsulteerib lõpetajaid töö leidmiseks muudes rahvusvahelistes finantsasutustes.

EBS’i Rektor professor Madis Habakuk selgitas, et Supremaga koostöös ellukutsustud Academy visioon on pakkuda noortele võimalus omandada kõrgetasemeline investeerimisalane haridus oma kodumaal, omandada vajalikud teadmised ja oskused, et asuda tööle investeerimisega seotud valdkondades. “Selle eriprogrammi edukalt läbinud võivad julgelt konkureerida rahvusvahelisel tööturul ning tagavad sellega ka riigi konkurentsivõime pikaajalise kasvu,” lisas Habakuk.

Suprema Varahalduse juhi Veikko Maripuu sõnul on Academy ellukutsumisel ka laiem tähendus.,“Tänased tarbimismeeleolud on üsnagi juurdunud - käesoleva aasta esimeses kvartalis ulatus Eesti jooksevkonto defitsiit 16 protsendini SKT-st. Investeerimine on üks säästmise enamlevinud viise kogu maailmas. Koos kõrgetasemeliste spetsialistide koolitamisega ning seeläbi ka pikaajalisele investeerimisele ja säästmise propageerimisele tähelepanu pööramisega astume suure tõenäosusega sammu lähemale sellele, et aidata kaasa tarbijaliku mõtteviisi muutmisele ja tasakaalustatumale arengule tulevikus,” ütles Maripuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing