EPL: Vaidlusaluse Hiiu pansionaadi ehitaja sai loa muuta hoone ilmastikukindlaks

28. juuni 2006, 08:37

Kuigi Tallinna halduskohus oli peatanud Hiiu pansionaadihoone ehitusloa, lubas kohus YIT Ehitusel maja ilmastiku kahjuliku mõju vastu konserveerida.

Tallinna halduskohus lubas ehitajal maja oma eilse määrusega konserveerida, mis tähendab, et see saab katuse peale ning ette aknad ja uksed, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Praeguses ehitustööde etapis ehitustööde peatumise korral, kus on lõpetamata fassaadikonstruktsiooni ehitus ning katusetööd ja lõplikult paigaldamata aknad ja uksed, kahjustaks võimalik vihm ning tuul kohe kõiki tehtud töid,” nentis Sauk. Seega lõpetab ehitaja enne ehituse seiskamist ka maja fassaaditööd.

Kohtus ehituse seaduslikkuse vaidlustanud Villu Otsmann oli maja välitööde lõpetamisega päri.

Praeguseks on kogu vaidlusaluse maja ehitustöödest Priit Sauga sõnul valmis umbes 50 protsenti, milleks ehitajal on siiani kulunud üle 25 miljoni krooni. Ehituse peatamisest tulenevaid kahjusid hindas Sauk miljonitesse kroonidesse.

Pansionaadi läheduses elavate ja majale ehitusloa andmise vaidlustanud eraisikute kaebuse järgi rajatakse pansionaadi nime all parki ärimaale korterelamut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing