Oleg Rebane sai Tallinna volikogu liikme staatuse tagasi

Gert D. Hankewitz 28. juuni 2006, 13:28

Tallinna valimiskomisjon otsustas eile taastada Res Publica endise liikme Oleg Rebase volitused linnavolikogus, kuid partei teda enda ridadesse tagasi ei võta.

Valimiskomisjon taastas Rebase volitused tema isikliku avalduse alusel alates 1. juulist. Rebase naasmisel lahkub volikogust Rebast ajutiselt asendanud Jevgeni Ivanov. Sellest hoolimata ei soovi Res Publica Rebast enam oma ridades näha.

'Ta ei tule Res Publicasse tagasi, me oleme oma seisukoha öelnud ja see jääb muutumatuks,' teatas ühendpartei Isamaaliit ja Res Publica pressiesindaja Rauno Veri Postimehele.

Rebane peatas oma kuuluvuse nii Res Publicas kui Tallinna volikogus tänavu märtsi lõpus, kui keskerakondlasest volikogu liige Tõnis Bittman tõi avalikkuse ette salvestise tema väidetavast äraostmiskatsest.

Rebane pöördus skandaalse paljastuse ilmsiks tulles riigiprokuratuuri poole palvega alustada seoses tema ja Bittmani vestluse lindistamisega kriminaalmenetlust.

Rebane soovis teada, kes ja kuidas salvestas tema ja Tõnis Bittmani vahelist vestlust ning kuidas sai selle salvestuse enda kätte Keskerakond.

Põhja ringkonnaprokuratuur keeldus menetluse alustamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing