PM: Putin ei näe tsivilisatsioonide konflikti vaibumist

28. juuni 2006, 08:31

Venemaa välisministeerium peab aasta lõpuks tegema ülevaate välispoliitika põhisuundadest ja vajadusel korrigeerima välispoliitilist kurssi.

Nii teatas president Vladimir Putin eile oma kõnes Vene välisministeeriumi ametnikele ja diplomaatidele, vahendab Postimees Lenta.ru ja Ria Novosti uudist.

Oma sõnadele täpsustuseks rääkis Putin, et konfliktioht maailmas on muutumas järjest suuremaks ja vaibumise märke ei näita jutud vältimatust tsivilisatsioonide kokkupõrkest, millest võib välja kasvada uus pikaajaline külmale sõjale sarnanev vastasseis.

Seejuures märkis Putin, et Venemaa ei kavatse olla osaline mitte üheski «pühas liidus», sest talle pole konfrontatsiooni vaja.

USA ja Venemaa vahelistest suhetest rääkides rõhutas Putin, et siin peab valitsema võrdsuse printsiip. Tema sõnul on muutused suhetes USAga möödapääsmatud.

Venemaa president teatas ka riigi valmisolekust võtta edaspidi osa regionaalsete konfliktide reguleerimisest, sealhulgas näiteks Lähis-Idas.

Samas rõhutas Putin, et Venemaa kavatseb «hoolimata varjamatutest provokatsioonidest» jätkata rahuvalveoperatsioone ka SRÜ riikides.

Seejuures tõrjus ta tagasi süüdistused, nagu oleks Venemaal kasvamas neoimperialistlikud ambitsioonid või nagu kasutaks ta oma energiaressursse šantaažiks,

Venemaa president märkis, et Venemaa ei sea kahtluse alla SRÜ riikide õigust ajada iseseisvat sise- või välispoliitikat, ent rõhutas, et ka Venemaal on õigus valida endale sõpru.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing