Vähenev majade müük rõhub tugevalt USA majadetootjate aktsiaid

28. juuni 2006, 10:51

Olemasolevate majade müük langes USAs mais 1,2% ja müümata majade hulk kasvas kuuga 5,5%. Nõrgad numbris vedasid majatootjate aktsiaid eile kiiresse langusse.

Müümata majade ja müüdud majade alusel tõusis keskmine müügiaeg kuue ja poole kuuni, mis on viimase üheksa aasta pikim näitaja, kirjutab uudisteagentuur MarketWatch.

Toll Brothers aktsia kaotas 3,5%, Lennar 3,7% ja Ryland Group ja Centex 3,9%.
Kogu sektorit jälgiv Dow Jonesi Home Construction Index langes päevaga 3,2%. Aasta algusest on indeks taandunud juba kolmandiku võrra.

Esmaspäeval alandas majatootja Lennar oma käimasoleva aasta kasumiprognoosi 9,25 dollarilt 8-8,25 dollarini aktsia kohta.
Lennari arvates tõotab aasta teine pool tulla neil raskem, kuna kasvutempo sektoris jahtub, uute majade müügitellimuste mahus on näha tagasiminekuid ja majade tellimuste tühistamise tempo on kasvanud.
Lisaks kahandavad majade ostu huvi kõrgenevad intressimäärad.
Keskmise fikseeritud 30. aastase eluasemelaenu intress on tõusnud Freddie Mac andmeil USAs 6,71 protsendini ehk kõrgeima tasemeni pärast 2002. aasta maid.

Osa analüütikuid usuvad, et pärast mitmeaastast buumiaastat võib majade tootjad tabada pigem tugev kui pehme tagasiminek. Kinnisvara spekulandid on osadelt turgudelt tagasi tõmbunud ja see on tõstnud müüdavate majade hulka.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones kaotas eile 1,1%, tasemeni 10924,74 punkti. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumist jälgiv taandus 1,6%, peatudes 2100,25 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing