Börsiülevaade: Tallinki aktsia tegi börsiajaloo suurima tõusu

29. juuni 2006, 14:46

Tänane 4,2 protsendi suurune hinnatõus oli möödunud aasta 9. detsembril börsile tulnud Tallinki aktsia jaoks börsiajaloo suurim.

Tallinki aktsionärid sai täna veidi kergendunult hingata. Laevanduskontserni väärtpaber tõusis 3,45 euroni (53,99 kroonini).
Samas tegi tänane hinnahüppe tagasi vaid poole nädala esimese kolme päevaga saadud 8% hinnalangusest.

Täna jõudis Äripäeva kätte ja ühtlasi ka Eesti meediasse Citigroupi analüüs, milles investeerimispank andis Tallinki aktsiale 94 kroonise hinnasihi ja ostusoovituse. Täpselt samad sihid andis pank Tallinkile ka vahetult pärast firma börsiletoomist.
Kuna analüüs kannab 26. juuni daatumit on raske öelda kas tänane hinnatõus ja analüüs on omavahel üks ühele seotud.

Kui Tallinki börsile toonud Citigroupi prognoosid saavad teoks, siis võiks aktsia paari aastaga minu arvates ka paarisaja kroonini jõuda.
Nimelt ootab pank Tallinkile juba järgmiseks majandusaastaks (2006/07) 13,1 miljardi kroonist käivet ja 2,24 miljardi kroonist kasumit, mis tähendaks näiteks möödunud aastaga võrreldes vastavalt 3,2 ja 4,7 kordset tõusu.

Ehkki Citigroup on Tallinkile pool aastat tagasi antud kasumiprognoose märkimisväärselt tõstnud on hinnasiht jäetud samaks, kuna hiljutine üheksa laeva juurdeostmine (Superfast + Silja Line) suurendanud firma riski.
Citigroupi arvates ei mõista turg piisavalt hästi Tallinki majandustulemuste sesoonseid kõikumisi, mille tulemusena võib tervelt kolmveerand Tallinki aastakasumist tulla majandusaasta neljandas kvartalis (juuni-august).

Sarnaselt möödunud päevaga ei näinud ülejäänud turgu Tallinki liikumine huvitavat. Kauplemine oli vaikne ja liikumised jäid protsendi piiresse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing