EPL: Eesti kodakondust ihkav Vene ärimehele kuulub veerand Escadast

29. juuni 2006, 08:27

Eesti riigilt eriliste teenete eest kodakondsust sooviv Vene miljonär Rustam Aksenenko tegutseb laia haardega ka välismaal.

Näiteks kuulub Aksenenkole juba 2003. aastast 27 protsenti maailmakuulsast luksusmoe brändist Escada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmisel aastal kuulus Aksenenkole Vene miljonäride edetabelis 181. koht. Tema varandust hinnati 110 miljonile dollarile (üle 1,3 miljardi krooni).

Kuu aja pärast 32aastaseks saaval Rustam Aksenenkol võib olla tõsine põhjus omandada Eesti pass, kuna tema pere on Vladimir Putini presidendiks oleku ajal langenud Venemaal ilmsesse ebasoosingusse.

Eelkõige sattus hammasrataste vahele tema aasta tagasi surnud isa Nikolai Aksjonenko (poja nimekuju välispassis on Aksenenko), kes kuulus Venemaa eelmise presidendi Boriss Jeltsini ajal Venemaa juhtkonda.

Nikolai Aksjonenko oli 1997.–2002. aastani transpordiminister. 1999. aastal määras Jeltsin ta peaministri esimeseks asetäitjaks, kuid presidendiks saades vabastas Putin ta kohe ametist.

Aasta hiljem algatas peaprokuratuur Nikolai Aksjonenko vastu kriminaalasja, süüdistades teda ulatuslikus riigivara riisumises, mille järel pidi ta ministrikohalt peagi lahkuma. Asi jõudis ka kohtusse, kuid mitte lahendini, sest Nikolai Aksjonenko suri enne Saksamaal. Ilmselt võimude pitsitamise tõttu juhib ka Rustam Aksenenko oma äri välismaalt. Ametlikult on ta Šveitsis asuva Finartis Groupi peadirektor alates 1999. aastast. Kuid tal on korter ka Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing