EPL: Tartu ja pärnu bussijuhid ilmselt homme streigivad

29. juuni 2006, 08:35

Tartu ja Pärnu linnaliinide bussijuhid streigivad Transpordi Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul homme hommikul 90-protsendilise tõenäosusega.

Kella kaheksast üheksani planeeritud streik hõlmab lisaks kõikidele linnaliinide bussijuhtidele ka paari Pärnu maakonna lähisliini – Sindi ja Sauga, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Eilsel kohtumisel Tartu maavanema juures tehti meile ettepanek ka streik edasi lükata, aga me ei pea seda tõenäoliseks,” lausus Peterson.

Streik toimub juhul, kui bussijuhtide tööandja GoBus ei nõustu täna ühtlustama firma töötajate palku eri maakondades. “Seni on tööandja laiutanud käsi ja öelnud, et lepingule ta alla ei kirjuta,” ütles ametiühingujuht.

Ametiühing on aktsiaseltsiga GoBus püüdnud uut kollektiivlepingut sõlmida juba aasta algusest, siiani on see olnud tulemusteta. Ametiühing taotlebki hoiatusstreigiga senise palgaleppe kohest täitmist või uue ja jõukohasema sõlmimist.

Praegu erinevad palgad kohati kahekordselt. Nii teenivad bussijuhid Tartus normtundidega keskmiselt 8000 krooni brutopalka ja Hiiumaa bussijuhid vaid 5500 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing