Eesti Väärtpaberikeskuse juhiks sai Kristel Johanson

Annika Matson 29. juuni 2006, 13:20

Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) nõukogu nimetas alates 29. juunist EVK juhatuse liikmeks ja tegevdirektoriks Kristel Johansoni, teatas Tallinna börs.

Johansoni tööülesanneteks on EVK strateegiline ning igapäevane juhtimine.
Johanson on lõpetanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonnas avaliku halduse eriala ning hetkel jätkab ta õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli rahvamajanduse magistriõppes.

Enne Eesti Väärtpaberikeskusega liitumist töötas Kristel Johanson rahandusministeeriumi finantspoliitika osakonnas, finantsturgude talituse juhatajana. Tema tööülesannete hulka kuulus finantssektorit, muu hulgas väärtpaberiturgu ja Eesti väärtpaberite keskregistri tegevust, reguleerivate õigusaktide eelnõude väljatöötamine. Johanson on osalenud mitmetel erialastel finantssektorit ja ühingu- ning tsiviilõigust puudutavatel koolitustel ning seminaridel.

'Ta on täitnud EVK tegevjuhi kohuseid alates 2006. aasta 1.
veebruarist. Tegemist on tubli juhi ja oma valdkonna eksperdiga, kelle abil loodame anda juurde uut jõudu Eesti väärtpaberituru arendamisse,'
ütles EVK nõukogu esimees Kaidi Oone.

'Oma töös näen suuremate EVK arengusuundadena väärtpaberite haldamise ja arveldusteenuse edasiarendamist ning rahvusvahelise integreerimise soodustamist, esmalt eeskätt Balti riikide ja ka Põhjamaade tasandil. Samuti on oluliseks ülesandeks pensioni väljamaksete edukas korraldamine alates 2009. aastast. Üldisel tasandil tuleb EVK teadmiste ja kogemuste pagasile tuginedes tööd teha uute registrite haldamise ja arendamise suunal,' lisas Kristel Johanson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing