SLÕL: Viimsi vallavõim mängis kohalikud bussiliinid isamaaliitlaste firmale

29. juuni 2006, 08:46

Isamaaliidu juhitav Viimsi vallavalitsus valis vallasiseseid bussiliine teenindama isamaaliitlaste Tiit Pruuli ja Marcel Vichmani osalusega firma GoBus.

Riigihankekonkursil mai algul osales kolm firmat: viis aastat Viimsis bussivedu teinud reformierakondlase Illar Hallaste firma Viimars, GoBus ja Harjumaa Liinid, kirjutab SL Õhtuleht. Viimane riigihankekonkursile ei kvalifitseerinud, Viimarsil polnud dokumentatsioon korrektne ja nii võitis pakkumise GoBus.

Firma pidi tööle asuma 1. juunil, kuid et Harjumaa Liinid vaidlustas riigihanke, lükati tähtaeg kuu võrra edasi. Viimsi vallavalitsuse pressiesindaja Sven Harjo sõnul on nüüd vaidlused vaieldud ja lepingu sõlmimine lähipäevade küsimus.

Riigihankes oli üheks tingimuseks määratud, et firmal peavad olema kõige rohkem kolm aastat vanad bussid. See viitab üheselt GoBusi uuele bussipargile.

Harjo sõnul on GoBus ainus firma, kes täitis riigihanke tingimused ja kel on nõuetekohased bussid.

Kuidas Isamaaliidu juhitav vallavalitsus seda kommenteerib, et ta bussiliinid enda partei – isamaaliitlaste Pruuli ja Vichmani – firmale sokutas? «Üldse ei kommenteeri, sest küsimus on paranoiline!» vastas vallavanem Urmas Arumäe.

2004. aastal oli Viimsi valla eelarves transpordidotatsioon 1,2 miljonit krooni, 2005. aastal samuti üle miljoni krooni. Tänavu kulub transpordi toetuseks rekordilised 5,4 miljonit krooni.

'Tegemist on kvalitatiivse muudatusega ja loomulikult ka kulude suurenemisega,» selgitab Harjo.

GoBus on kunagise Tarbusi ja seitsme bussiettevõtja ühinenud firma, mis tegutseb Hiiumaal, Läänemaal, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Saaremaal, Tartus ja Narvas. 2004. aastal oli firma omakapital 22 miljonit krooni ja müügitulu ligi 38 miljonit krooni. Kahjum oli 3,7 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing