Jaan Männik: Eesti Telekomi jaoks on kodus huvitavaid ülevõtukandidaate

Raivo Sormunen 30. juuni 2006, 00:00

"Eesti Telekomil on väljaspool Eestit raske kasvada, kuna firma suuromanik TeliaSonera tegutseb lähiriikides ja ta ei soovi, et kontserni üksused omavahel konkureeriks. Koduturul on aga mõned huvitavad ülevõtmiskandidaadid," ütles Männik usutluses Bloombergile. Eile ütles ta Äripäevale, et ringi vaadatakse jätkuvalt telekomisektoris ja väiksemate firmade seas. "Nii suurt ülevõtmist, kui MicroLink oli, kavas ei ole," lisas ta. Mullu oktoobris ostis Eesti Telekomi tütarfirma Elion 96% MicroLink Eesti ASi aktsiatest. Täpset tehingu hinda pooled ei avaldanud, aga märkisid, et MicroLink Eesti läks Eesti Telekomile maksma vähem kui 100 miljonit krooni.

Kui ülevõtmisi mitte arvestada, siis ei toimu Männiku sõnul Eesti Telekomi selle aasta käibe ja kasumi kasvus mullusega võrreldes suuri muutusi. "Käibe kasv võiks püsida allpool kümmet protsenti. Kasum jääb stabiilseks ja me säilitame oma rentaabluse," sõnas Männik.

2005. aastal teeniti 5,1 miljardi kroonise käibe juures 1,1 miljardit krooni kasumit. Juht ei oota, et TeliaSonera teeb telekomifirmale kolmanda ülevõtmispakkumise enne tuleva aasta märtsi valimisi. "Infrastruktuuriettevõtteid ei soovita valimisperioodil müüa," ütles Männik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing