Pubid seavad üles telereid jalgpallisõltlaste jaoks

Enn Heinsoo 30. juuni 2006, 00:00

ASi Datel esitlustehnika projektijuhi Priit Grünbergi sõnul on palju ostjaid just pubide seas, kes sageli ostavad mitu komplekti korraga - igasse pubi ruumi ja nurka. "Klientidelt saadud tagasiside järgi peab igas korralikus söögikohas MMi ajal olema võimalik jälgida jalgpalli, vastasel juhul tuleb lihtsalt kuu aega istuda ilma käibeta," rääkis Grünberg olukorrast pubides.

Sikupilli OnOffi kaupluse juhataja Rain Londi sõnul on telerite müük võrreldes eelmise aasta sama kuuga selgelt kasvanud. "Eks olulist rolli mängib inimeste ostujõu kasv, kuid oma osa on kindlasti ka jalgpallil," selgitas ta.

"Esitlustehnika tüübi valikul on põhimäärajaks hind. Tavaline, plasma- või vedelkristallekraan - pane vaid külge silt "Hea hind" ja ostetakse. Viimasel kuul on läinud siiski enam kõrgema hinnaga kvaliteetsed seadmed, mis võib olla vabalt seotud MMiga," lisas Lond.

Pühajärve puhkekeskuse juhatuse esimehe Jaak Raudsepa sõnul käivad inimesed neil eelkõige spordivõistlusi vaatamas - suusatamist, vormelit ja praegu muidugi jalgpalli. "Pubis oleme kasutanud ekraanil pildi näitamise võimalust juba kuus aastat. Ekraan pubis loob seltskonnale mõnusama olemise ja sinna kõrvale sobib ka kehakinnitamine hästi. Hetkel kasutame moodsat projektorit ja ekraani, mis tagavad hea pildi- ja helikvaliteedi," kirjeldas Raudsepp Pühajärve puhkekeskuse nägemust kaasaegsest pubimiljööst.

Tallinnas asuva Buldogi pubi juhataja Irene Pajumaa rääkis, et neil on külastajate jaoks teleri vaatamise võimalus juba neli aastat. "Lõunaajal näitame inimestele meelelahutuseks naljasaateid. Külalisi tõmbavad spordivõistlused ja ka Eurovisioon, mida saab meil jälgida kolme teleri ja projektori vahendusel," lisas ta.

Grünbergi sõnul võib kohati leida pubidest viis kuni kümme aastat vanu lahendusi, mis inimeste soovidele enam ei vasta.

"Olen kahjuks näinud ka mitmeid ebaõnnestunud näiteid, kus vale tehnika ostuga kaasneb pettumus. Näiteks on tehtud valearvestusi pildi lahutusega. Eksitakse ka paigutusega - kõige sagedamini pole korrektselt lahendatud projektorile puhta õhu pealetulek, mis vähendab oluliselt tehnika vastupidavust," selgitas ta veel.

Veerandfinaali on jõudnud kaks meeskonda, kellel pole maailmameistritiitlit. Kas nad jõuavad ka poolfinaali või finaali? Paremad võimalused selleks on Portugalil, kuid ka Ukraina võib üllatada.

Paljud on arvanud, et paarist Saksamaa-Argentina tuleb selle MMi meister. Saab näha, kas nii ka läheb.

Kui prantslased näitavad Brasiilia vastu sama head mängu nagu eelmises ringis, siis tuleb nende vahel väga tasavägine mäng.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing