Tallink tegi rekordilise tõusu

Raivo Sormunen 30. juuni 2006, 00:00

Eilne 4,2 protsendi suurune hinnatõus oli möödunud aasta 9. detsembril börsile tulnud Tallinki aktsia jaoks börsiajaloo suurim.

Tallinki aktsionärid sai eile veidi kergendatult hingata. Laevanduskontserni väärtpaber tõusis 3,45 euroni (53,99 kroonini). Samas tegi esmapilgul väga korraliku hinnahüppe tagasi vaid poole nädala esimese kolme päevaga saadud 8% hinnalangusest.

Eile jõudis Äripäeva kätte Citigroupi analüüs, milles investeerimispank andis Tallinki aktsiale 94kroonise hinnasihi ja ostusoovituse. Täpselt samad sihid andis pank Tallinkile ka vahetult pärast firma börsiletoomist. Kuna analüüs kannab 26. juuni daatumit, on raske öelda, kas eilne hinnatõus ja analüüs on omavahel üksüheselt seotud.

Kui Tallinki börsile toonud Citigroupi prognoosid saavad tõeks, siis võiks aktsia hind minu arvates paari aastaga ka paarisaja kroonini jõuda.

Nimelt ootab pank Tallinkile juba järgmiseks majandusaastaks (2006/07) 13,1 miljardi kroonist käivet ja 2,24 miljardi kroonist kasumit, mis tähendaks näiteks möödunud aastaga võrreldes vastavalt 3,2- ja 4,7kordset tõusu.

Ehkki Citigroup on Tallinkile pool aastat tagasi antud kasumiprognoose märkimisväärselt parandanud, on hinnasiht jäetud samaks, sest hiljutine üheksa laeva juurdeostmine (Superfast + Silja Line) on firma riski suurendanud.

Citigroupi arvates ei mõista turg piisavalt hästi Tallinki majandustulemuste sesoonseid kõikumisi, mille tulemusena võib tervelt kolmveerand Tallinki aastakasumist tulla majandusaasta neljandas kvartalis (juuni-august).

SEB Eesti Ühispanga maakler Karoly Kirber ütles, et Tallinki aktsiaga on kauplemine mõnevõrra emotsionaalsem ja investoritel meeldib üle reageerida.

"Teoreetiliselt ulatuvad Tallinki aktsia hinnasihid 6 euroni (93,88 krooni), seega oleks soodsad kohad aktsiat oma portfelli võtta," arvas Kirber üleeile vahetult pärast Tallinki aktsia jõudmist börsiajaloo madalaima tasemeni (3,31 euroni - 51,79 kroonini).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing