Tõus Euroopas sai hoo sisse

Raivo Sormunen 30. juuni 2006, 00:00

Investorite usk, et ettevõtted suudavad tõusvate intressimäärade valguses oma kasumeid kasvatada, aitas eile Euroopa börsid viia viimase kahe nädala korralikema tõusupäevani.

"Turud on arvestanud juba hindadesse USA keskpanga intressimäärade tõusu," ütles Bloombergile Banque Syz & Co fondivalitseja Karim Bertoni. "Investorid on hetkel fokuseeritud kasvule."

Euroopa aktsiaturge laialt jälgiv Dow Jones Stoxx 600 indeks oli kella 17ks kosunud 1,4%. Käimasolevas kvartalis on indeks kaotanud oma väärtusest aga 6,1%, kuna investorid on olnud hirmul, et tõusvad intressid kärbivad majanduskasvu ja ettevõtete kasumeid.

FactSet Research Systems andmeil prognoosivad analüütikud, et Stoxx 600 kuuluvate ettevõtete kasumid kasvavad sel aastal keskmiselt 11,4%.

Sama analüüsifirma andmeil on P/E (hinna/tulu) suhte järgi Euroopa aktsiaid hetkel odavaimaid pärast 1994. aastat. Stoxx 600 indeksisse kuuluvate ettevõtete P/E suhe on langenud 13,2ni.

Seega on intressimäärade tõusu hirmul olnud senini suured silmad. Turgudel hakatakse aru saama, et intressimäärade tõus pole globaalsele majanduskasvule ja ettevõtete kasumite väljavaadetele halba mõju avaldanud ja taas on investorid ostupoolele ilmunud.

Eile õhtul said turud tuge USA esimese kvartali majanduskasvu numbrist, mis ulatus aasta baasile ümberviiduna 5,6%ni ja ületas algselt kalkuleeritud näitajat 0,3 protsendipunkti võrra. Kasvu toetas tugev kodumaine tarbimine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing