Apple segadust aktsiaoptsioonidega uurib USA väärtpaberijärelevalve SEC

Annika Matson 30. juuni 2006, 11:12

Apple tunnistas eile, et võib olla süüdi manipulatsioonides ettevõtte juhtidele sh tegevdirektorile Steve Jobsile suunatud aktsiaoptsioonidega, asja uurib SEC.

Apple teatas, et 'irregulaarsust' esines aktsiaoptsioonidega, mis toimusid 1997 ja 2001 aasta vahel. Ettevõtte tegevjuht Steve Jobs sai just sel ajal olulisi preemiaid, mis olid seotud aktsiaoptsioonidega, kirjutas The Wall Street Journal.

Uudis Apple 'irregulaarsusest aktsiaoptsioonidega' tuli eile USAs välja pärast turgude sulgemist. Järelkauplemises reageeris aktsia kaheprotsendilise langusega.

USAs on aktsiaoptsioonide tõttu uurimise all hetkel enam kui 60 tehnoloogiafirmat. Teiste seas ka Microsoft on teatanud, et nende aktsiaoptsioonid on uurimise all.

Kuna Apple kaubamärk on väga tuntud ja optsioonisegadus puudutab ka juht Jobsi, on arvata, et sellest juhtumist saab üks teraseimalt jälgitav, kirjutab leht.

Apple teatas eile, et 'irregulaarsused' tulid ilmsiks sisemise juurdluse käigus ning, et juhid on palganud sõltumatu õigusbüroo asja uurima. Ettevõte on sellest teavitanud ka USA väärtpaberijärelevalvet SEC.
'Apple on kvaliteetfirma ja oleme keskendunud sellele, et lahendada see teema nii kiiresti kui võimlaik,' ütles teates börsile Jobs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing