Börsiülevaade: kas ralli jõuab ka meie koduõuele?

30. juuni 2006, 09:57

Eile õhtul ja täna hommikul on üle maailma toimunud kõva börsiralli. Kas see jõuab täna või lähipäevadel ka meie koduturule?

Põhiliseks turge tõukavaks teguriks oli eile USA keskpank, mis tõstis ootuspäraselt baasintressimäära 5 protsendilt 5,25 protsendini, kuid andis mõista, et majanduskasv on aeglustunud ja inflatsioon võib seetõttu pidurduda.
See tähendab sisuliselt seda, et baasintressimäärade tõstmisega ja laenuraha kallimaks muutmisega ollakse lõpu eel ja ettevõtetel on võimalus säilitada korralik kasumikasv.

USA kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tegi eile läbi üle kolme aasta suurima ralli, tõustes ligi 2%. Mehhiko ja Brasiilia turud tõusid umbes 4,5% võrra.

Euroopas kerkisid aktsiaid keskmiselt eile üle pooleteise protsendi ja Jaapani aktsiaturg on täna rallinud 2,5%.
Tõusva päikse maa aktsiaid on tõuganud lisaks veel tugevad makronäitajad. Möödunud kuul tõusis inflatsioonitempo viimase kaheksa aasta kõrgeima tasemeni ja töötus seitsme aasta madalaima tasemeni.

Kui mujal turgudel läheb hästi on suuremad võimalused ka kohalikul aktsiaturul tõusta.
Positiivsuseks annab põhjust ka arenevatel turgudel toimuv.

Emerging Portfolio Fund Research andmeil vähenes möödunud nädalal BRIC (Brasiilia, Venemaa, India, Hiina) fondidest väljavool 500 miljoni dollarini, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Turgudel hakatakse vaatama taas kiiresti kasvavate arenevate turgude poole.
Kui 8. maist 13. juuni langes MSCI arenevate turgude indeks 25%, siis nüüdseks on viimase kuue kuu madalaimast tasemest jõutud üles ronida juba 11%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing