EPL: Saaremaa Laevakompanii loobus teleritest

30. juuni 2006, 08:20

Saaremaa Laevakompanii juhi Tõnis Rihvki sõnul piisab reisijatele meelelahutuse pakkumiseks ka raadiost, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hiiumaa elaniku Kai sõnul läheb mandri ja saare vaheline poolteisetunnine laevasõit üsna tüütuks, sest peale merevaate imetlemise eriti muud meelelahutust leida pole.

Parvlaevade telerid jäid pimedaks ja tummaks ligi kaks aastat tagasi, kui Eesti autorite ühing kaebas laevakompanii peale politseile, sest ühinguga oli leping sõlmimata ja autoritasu maksmata. Mõnda aega vaikisid siis samal põhjusel ka raadiod.

Nüüd on autorite ühingu spetsialisti Tõnu Kaumanni sõnul leping ammugi sõlmitud ning nende poolt telerinäitamiseks mingeid takistusi küll ei ole. Pealegi ütleb seadus, et Eesti kanaleid võib näidata vabalt, tasu küsib autorite ühing hoopis muusika esitamise eest, sedagi vaid 300 krooni kuus.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul piisab raadiost ning vähemalt hetkel on otsustatud teleritest loobuda. “Peame on prioriteediks siiski keskendumist parvlaevaliikluse pideva kvaliteeditõusu tagamisele,” märgib Rihvk.

Riik toetab Saaremaa Laevakompanii tegevust sel aastal ligi 63 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing