PM: Hollandi valitsus teatas tagasiastumisest

30. juuni 2006, 08:37

Hollandi valitsus otsustas eile tagasi astuda, kuna kaotas immigratsiooniministriga seotud skandaali tõttu koalitsioonipartneri toetuse.

Koalitsioonivalitsuses puhkes konflikt pärast seda, kui tulid ilmsiks segadused Somaalias sündinud endise parlamendiliikme Ayaan Hirsi Ali kodakondsuse saamisega, kirjutab Postimees.

Koalitsioonipartnerid ei olnud rahul, et Rita Verdonk seoses Ali juhtumiga tagasi ei astunud.

Veidi enne seda, kui peaminister Jan Peter Balkenende teatas kogu valitsuse tagasiastumisest, olid koalitsioonikaaslase D66 kolm ministrit öelnud, et nad ei saa olla samas kabinetis Verdonkiga ning lahkuvad valitsusest.

Balkenende sõnul esitab ta kuninganna Beatrixile tagasiastumisavalduse täna.

Valitsuse tagasiastumine võib tuua uued valimised oktoobris, samas pole välistatud, et koalitsiooniparteid leiavad väikeste opositsiooniparteide abil võimaluse vähemusvalitsuse moodustamiseks.

Teravalt islamit kritiseerinud Hirsi Ali tunnistas mais avalikult, et ta valetas asüülitaotlusel oma nime ja sünnikuupäeva. Minister Verdonk teatas seejärel, et Alilt tuleb Hollandi kodakondsus ära võtta. Pärast parlamendi surveavaldusi Verdonk küll pehmendas oma seisukohti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing