PM: Riik kahtleb toasooja hüvitise maksmises

30. juuni 2006, 08:26

Kui mullu maksis valitsus üle 20 miljoni krooni kaugkütte hinnatõusu hüvitamiseks, siis tänavu pole toasooja kompensatsiooni maksmine veel kindel.

Eesti soojahinna rekordit hoidev Kiili vald Tallinna külje all sai mullu talvel riigilt üle 300 000 krooni, et hüvitada rahvale põlevkiviõli hinnatõusu tõttu ootamatult kallinenud toasooja hind, kirjutab Postimees. Eesti peale kokku andis valitsus põlevkiviõli katlamajade klientidele hinnatõusu hüvitamiseks 22,3 miljonit krooni.

Kiili vallavalitsuse sotsiaalnõunik Nelli Rohi lausus, et vald maksis talvega välja umbes poole rahast.

Tänavu oktoobris tabab enamikku põlevkiviõli kasutavate katlamajade kliente uus hinnatõus. «Põlevkiviõli hind on üle mõistuse kallis ja väikestes kohtades, kus tootmismahud on väikesed, tuleb sooja hind tõeliselt kõrge,» kommenteeris energiaturu inspektsiooni asejuht Margus Kasepalu.

Kas ka sel talvel annab valitsus miljoneid kroone maksumaksja raha soojahinna tõusu hüvituseks, pole veel teada.

Majandusministri nõunik Heido Vitsur ütles eile, et eeloleval talvel ei kalline järsult vaid põlevkiviõli katlamajade toodang, vaid ka gaasikatlamajade soojahind.

«Me ei tea, kui palju gaas kallineb,» kommenteeris Vitsur. «Mullu talvel oli probleemiks põlevkiviõli, mille tarbijaid oli kitsas grupp, kuid gaasist toodetakse umbes pool Eesti soojusest.»

Vitsur lausus, et erinevaid kompensatsioone on võimalik luua, kuid sel talvel vajaks seda ilmselt palju rohkem inimesi kui eelmisel. «Kõiki toetada ei saa, aga sihtgrupi eraldamine on küllalt keeruline,» lisas Vitsur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing