SLÕL: Tallinna «mägede» korterite hind on kukkunud viiendiku

30. juuni 2006, 08:42

Tallinna magalarajoonide korterite hind on viiendiku võrra kukkunud, lisaks on pikenenud müügiajad, kirjutab SL Õhtuleht.

«Müüjad arvestavad endistviisi möödunud aasta lõpu hindadega, aga midagi pole teha – kui siis maksis remontivajav Lasnamäe korter 1 100 000, siis nüüd ei saa üle 950 000 krooni selle eest kuidagi, muidu jääb korter lihtsalt kuudeks seisma,» tõdeb ERI Elamispindade Kinnisvara ja Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige, maakler Andrus Viks.

Korterit üritavad tema sõnul praegu müüa kõik, kes on ostnud selle investeerimise eesmärgil ja pikka aega näiteks euro tulekut oodanud.

Paari-kolme kuu pikkuse müügiperioodiga on tulnud müüjatel leppida juba mitu kuud. Need, kes ei saa nii kaua aega oodata, peavad hinda langetama.

Lisaks «mägede» omale on praegu pikenenud müügiperiood kõikidel korteritel, mis maksavad üle 2 miljoni: «See tundub olevat hinnapiir, millest kallimale keskmise ostja hammas lihtsalt peale ei hakka.»

«Kallimaks läheb see, mida juurde ei tule. Heade kruntide eest ollakse nõus maksma praegu väga kõrget hinda,» ütleb Andrus Viks ja toob näite: «Nõmmel väga heas kohas maksab krundi ruutmeeter praegu 2200–2800 krooni, leidub ka 3000kroonise ruutmeetrihinnaga krunte. Sama hinnatasemega on krundid ka näiteks Kakumäel Lesta elamurajoonis, seal oli viimase tehingu hind (kõrghaljastusega kinnistu) 2400 krooni ruutmeeter.»

Hinnas on mere lähedus ja krundil kasvavad kõrged puud. Enam ei kiputa maad ostma lagedale põllule, kus puude sirgumist tuleb kümneid aastaid oodata, ütleb Viks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing