Jüri Ratas: prügila kasum on liiga suur

Harry Tuul 03. juuli 2006, 00:00

Kolmapäeval ei toetanud Tallinna linnavalitsus Tallinna Prügila mullust majandusaasta aruannet ja keeldus andmast abilaanapea Jaanus Mutlile volitusi hääletada aruande kinnitamise poolt täna toimuval aktsionäride üldkoosolekul. Põhjuseks Jõelähtmel asuva prügila liiga suur, ligi 36protsendine omakapitali tootlus.

Ratase arvates näitab selline kasuminumber, et jäätmete vastuvõtu hinnad võiks üle vaadata. Nii oligi linnavalitsuse istungil arutlusel ettepanek mitte võtta dividende kogu puhaskasumi ehk 19,9 miljoni krooni ulatuses, vaid maksimaalselt tootluse ülempiiriga määratud ulatuses, mis oleks ligi 8,3 miljonit.

Ratase sõnul nähakse linnavalitsuse ja Cleanaway omaniku SKP Recycling AG&CO vahelises lepingus ette mõõdukat rentaablust - 15 protsenti. "Arvan, et see, mis on kokku lepitud kahe poole vahel, sellest tuleb kinni pidada," ütles Ratas.

Teise probleemina on juhtimistasu auditeerimata. "200 000eurone juhtimistasu, mis on tõesti kokku lepitud, ei tähenda seda, et Tallinna linn kirjutab kõigile paberitele alla, vaid tahame näha, milleks see juhtimistasu on läinud," selgitas Ratas.

"Kahjuks on hetkel raske midagi kommenteerida, sest loeme ise ka uudiseid n-ö lehest," ütles Cleanaway juht Argo Luude. Ta lisas, et nad ootavad ära ametliku seisukoha, misjärel otsustavad, mis edasi saab. "Samas on olukord natuke üllatav, sest prügila nõukogu, milles on esindatud ka Tallinna linn, on aastaaruande heaks kiitnud," lisas ta.

Ratase kinnitusel anti nõukogu liikmetele aruanded kätte vahetult enne istungit, mistõttu ei jõudnud nad sellega põhjalikult tutvuda, kuid samas langetatakse lõplik otsus aktsionäride üldkoosolekul.

Hinna kohta ei osanud Luude prognoose teha, sest tema sõnul lähtuvad nemad arusaamast, et vastavalt lepingutele on omakapitali tootlus 15 protsenti määratud keskmisena. Kuna prügila peab hakkama vähendama ladestamisele minevate orgaaniliste jäätmete koguseid ja ka eelsorteerimine areneb, tema hinnangul majandusnäitajad tulevikus enam nii head ei ole.

Tallinna Prügila juhi Allan Pohlakuga reedel ühendust saada ei õnnestunud.

Tallinna Prügila ASi aktsiatest kuulub Tallinnale 35 protsenti. Ülejäänud kuulub rahvusvahelisele prügifirmale Cleanaway.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing