Kaupluste müük kasvas veerandi võrra

ÄP 03. juuli 2006, 00:00

Tänavu mais oli kaupade jaemüügi kasvutempo kiirem kui aasta tagasi samal ajal, mil jaemüük kasvas 11%. Mais 2006 oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 3,8 miljardit krooni.

Jaemüügi kasvu mõjutas enim majatarvete kaupluste ja toidukaupade kaupluste müük. Nendes kauplustes tehti 64% maikuu ostudest. Võrreldes eelmise kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 9%.

Jaemüük on kasvanud sel aastal kuude lõikes stabiilselt kiiresti, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Maikuu müük kasvas jaekaubandusettevõtetes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 22 ja võrreldes aprillikuuga 9%. Eelmise aasta sama perioodi müügi kasv oli poole väiksem. Jaemüük koos autokaubanduse müügiga kasvas mais samuti 22%.

Jaekaubandusturu kasvule aitas endiselt kaasa inimeste sissetulekute kiire kasv. Rohkem ostetakse kallimaid ja kvaliteetsemaid kaupu.

Kiireim juurdekasv oli mais endiselt tööstuskaupade kauplustes (39%).

Toidukaupade kaupluste müük kasvab kuude lõikes stabiilselt ja müügi juurdekasv oli maikuus 10%, mis suure osatähtsuse tõttu annab kogu jaekaubandusettevõtete müügi juurdekasvust endiselt 30%.

Suure nõudluse tõttu on endiselt edukad elektriliste kodumasinate, raadio- ja televisioonikaupade ning ehitusmaterjalide kauplused, kus müük kasvas mais võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 60%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing